Oppisopimuspalvelut

Työntekijästä ammattilaiseksi


Haluatko panostaa osaavaan työvoimaan?

Oppisopimuksella mahdollistat osaavia ammattilaisia organisaatioosi ja parannat samalla organisaatiosi kilpailukykyä. Voit tarjota työntekijällesi mahdollisuuden suorittaa tutkinnon ja saavuttaa jatko-opintokelpoisuuden. Voit myös kouluttaa oppisopimuksella uusia työntekijöitä organisaatioosi. Oppisopimus mahdollistaa yksilölliset oppimispolut ja koulutusratkaisut sekä opiskelijalle että työnantajalle.

Oppisopimus on aina työelämälähtöistä ja kyseiseen toimintaympäristöön ja opiskelijan tilanteeseen suunniteltua koulutusta.

Lisätietoja tästä‍


Kysy lisää:

Työelämäpalvelupäällikkö Anne Heinonen, anne.heinonen@vantaa.fi, p. 040 524 1242

Asiakkuusvastaavat

Marianne Lindbohm, marianne.lindbohm@vantaa.fi, p. 050 314 5445

  • Tekniikka ja liikenne
  • Ympäristö ja luonnontieteet
  • Turvallisuus

Eija Lepistö, eija.lepisto@vantaa.fi, p. 040 589 2732

  • Sosiaali ja terveys
  • Hyvinvointi ja liikunta
  • Eläinten hoito
  • Tuotekehitys
  • Media ja viestintä

Anne Sivonen, anne.sivonen@vantaa.fi, p. 0400 765 753

  • Hotelli, ravintola ja catering

Helena Koivisto, helena.koivisto@vantaa.fi, p. 043 825 7502

  • Liiketalous (perustutkinto)
  • Taideteollisuus

Keijo Mikkonen, keijo.mikkonen@vantaa.fi, p. 050 312 1755

  • Auto
  • Logistiikka

Satu Nikkilä, satu.nikkila@vantaa.fi, p. 040 169 9359

  • Liiketalous ja hallinto
  • Johtaminen ja yrittäjyys
  • Humanistinen ja kasvatus

Opintosihteerit

Miia Pietilä, miia.pietila@vantaa.fi, p. 043 825 6434

  • Työelämäpalvelut
  • Oppisopimusasiat

Inga Hildén, inga.hilden@vantaa.fi, p. 050 318 1697

  • Oppisopimusasiat

Hanketoiminta

Tarja Tomperi, tarja.tomperi@vantaa.fi, p. 040 524 1241

  • Urbaania kasvua (UIA)

Satu Nikkilä, satu,nikkila@vantaa.fi, p. 040 169 9359

  • Parasta palvelua

Keijo Mikkonen, keijo.mikkonen@vantaa.fi, p. 050 312 1755

  • Roboreel

Käyntiosoite

Vantaan ammattiopisto Varia
Työelämäpalvelut
Yrityspalvelukeskus Leija
Elannontie 3 (2 krs.), 01510 Vantaa

Postiosoite

Vantaan kaupunki, ammattiopisto Varia
Työelämäpalvelut
Yrityspalvelukeskus Leija
PL 8001, 01030 Vantaa

Artikkeli

Työelämäpalvelut

Ammatillisen koulutuksen tärkein tehtävä on työelämän palveleminen Onko organisaatiollasi rekrytointi- tai kehittymistarpeita? Haluatko olla mukana kehittämässä ammatillista koulutusta? Tehtävämme on luoda yhdessä kanssanne...

Lue Lisää

Blogiartikkeli

Radio Suomi: Vihdoinkin olen lähihoitaja! Oppisopimuskoulutuksella sujuvasti jalka oven väliin

Radio Suomen haastattelussa Varian oppisopimusopiskelija Vaunghucia Ahlqvist ja aikuiskoulutuspäällikkö Anne Heinonen. Varialaiset kertovat, miksi oppisopimuksella opiskelu kannatti ja mitä opiskelu oppisopimuksella oikeastaan tarkoittaa.

Lue Lisää

facebook twitter instagram youtube