Työelämäpalvelut

Piirakka

Ota yhteyttä, palvelemme sinua mielellämme työelämän ja henkilöstön kehittämiseen liittyvissä asioissa!

Työelämäpalvelupäällikkö Anne Heinonen, anne.heinonen@vantaa.fi, p. 040 524 1242

Asiakkuusvastaavat

Laajennettu oppisopimustehtävä = kaikki toisen asteen ammatilliset tutkinnot oppisopimuksella
KOULUTUSALA NIMI PUHELIN SÄHKÖPOSTI
Tekniikka
Ympäristö ja luonnontieteet
Tuotekehitys
Media ja viestintä
Eläinten hoito
Marianne Lindbohm 050 314 5445 marianne.lindbohm@vantaa.fi
Sosiaali ja terveys
Hyvinvointipalvelut ja liikunta
Eija Lepistö 040 589 2732 eija.lepisto@vantaa.fi
Liiketoiminta, johtaminen ja yrittäjyys Tarja Tomperi 040 524 1241 tarja.tomperi@vantaa.fi
Hotelli, ravintola ja catering
Anne Sivonen 0400 765 753 anne.sivonen@vantaa.fi
Auto
Logistiikka
Keijo Mikkonen 050 312 1755 keijo.mikkonen@vantaa.fi
Humanistinen ja kasvatus Eija Willman 040 687 9157 eija.willman@vantaa.fi

Työelämäkoordinaattorit

KOULUTUSALA NIMI PUHELIN SÄHKÖPOSTI
Autoala Kauko Ratilainen 050 314 6312 kauko.ratilainen@eduvantaa.fi
Elintarvikeala Jarkko Pakarinen 050 312 4552 jarkko.pakarinen@eduvantaa.fi
Hius-, turva-, matkailu- ja media-ala, kuvallinen ilmaisu Marita Leino 050 312 4575 marita.leino@eduvantaa.fi
Lentokoneasennus Jukka Raitisoja 040 144 0314 jukka.raitisoja@eduvantaa.fi
Logistiikkapalvelut ja lentoasemahuolto Mika Turunen 043 825 9267 mika.turunen@eduvantaa.fi
Logistiikkapalvelut ja lentoasemahuolto Mikko Rautio 043 825 9425 mikko.rautio@eduvantaa.fi
Logistiikkapalvelut ja lentoasemahuolto Tuija Rikkonen 040 618 4063 tuija.rikkonen@eduvantaa.fi
Maahanmuuttajakoulutus ja valmentava koulutus Hanna Kontio 050 304 3860 hanna.kontio@vantaa.fi
Rakennus-, pintakäsittely- ja taideteollisuusala Tuomas Kataja 043 825 0601 tuomas.kataja@eduvantaa.fi
Ravintola ja catering-ala Mervi Niittumäki-Mäntylä 050 314 5120 mervi.niittumaki@eduvantaa.fi
Sosiaali- ja terveysala Pirjo Vartiainen 040 834 8199 pirjo.vartiainen@vantaa.fi
Sosiaali- ja terveysala Terhi Pesonen 050 310 4823 terhi.pesonen@eduvantaa.fi
Talotekniikka, kone- ja tuotantotekniikka, puhtaus- ja kiinteistöpalvelut Teija Lampinen 040 528 7237 teija.lampinen@eduvantaa.fi
Sähkö, ICT, elektroniikka Jarno Kupiainen 050 303 8782 jarno.kupiainen@eduvantaa.fi
Sähkö, ICT, elektroniikka Sari Vilén sari.vilen@eduvantaa.fi

Opintosihteerit

NIMI PUHELIN SÄHKÖPOSTI
Oppisopimusasiat Inga Hildén 050 318 1697 inga.hilden@vantaa.fi
Oppisopimusasiat Maarit Lindgren 043 825 7250 maarit.lindgren@vantaa.fi

Hanketoiminta

HANKE NIMI PUHELIN SÄHKÖPOSTI
Urbaania kasvua (UIA) Tarja Tomperi 040 524 1241 tarja.tomperi@vantaa.fi
Roboreel Keijo Mikkonen 050 312 1755 keijo.mikkonen@vantaa.fi
Jatkuva oppiminen Satu Nikkilä 040 169 9359 satu.nikkila@vantaa.fi
Jatkuva oppiminen Miia Pietilä 043 825 6434 miia.pietila@vantaa.fi
Yhdessä parasta! - Etelä 2 verkostohanke Eija Willman 040 687 9157 eija.willman@vantaa.fi
Yhdessä parasta! - Etelä 2 verkostohanke Helena Koivisto 043 825 7502 helena.koivisto@vantaa.fi

Yrittäjyyskasvatus

NIMI PUHELIN SÄHKÖPOSTI
Yrittäjyyskasvatuksen koordinointi Helena Koivisto 043 825 7502 helena.koivisto@vantaa.fi

Käyntiosoite

Vantaan ammattiopisto Varia
Työelämäpalvelut
Leija yrityspalvelukeskus
Elannontie 3, (2 krs.) 01510 Vantaa

Postiosoite

Vantaan kaupunki, ammattiopisto Varia
Työelämäpalvelut
Yrityspalvelukeskus Leija
PL 8001, 01030 Vantaa

Päivitetty 23.9.2021 / MP

Artikkeli

Oppisopimuspalvelut

Työntekijästä ammattilaiseksi Haluatko panostaa osaavaan työvoimaan? Oppisopimuksella mahdollistat osaavia ammattilaisia organisaatioosi ja parannat samalla organisaatiosi kilpailukykyä. Voit tarjota työntekijällesi mahdollisuuden...

Lue Lisää

Aviapoliksen toimipiste

Rälssitie 13

01530 Vantaa

Hiekkaharjun toimipiste

Tennistie 1

01370 Vantaa

Koivukylän toimipiste

Talvikkitie 119

01360 Vantaa

Myyrmäen toimipiste

Ojahaantie 5

01600 Vantaa

facebook twitter instagram youtube