Työelämäpalvelut

piirakka


Ota yhteyttä, palvelemme sinua mielellämme työelämän ja henkilöstön kehittämiseen liittyvissä asioissa!

Työelämäpalvelupäällikkö Anne Heinonen, anne.heinonen@vantaa.fi, p. 040 524 1242

Asiakkuusvastaavat

Laajennettu oppisopimustehtävä = kaikki toisen asteen ammatilliset tutkinnot oppisopimuksella
Tekniikka ja liikenne
Ympäristö ja luonnontieteet
Marianne Sertti 050 314 5445 marianne.sertti@vantaa.fi
Sosiaali ja terveys
Taideteollisuus
Hyvinvointipalvelut ja liikunta
Viestintä
Eija Lepistö 040 589 2732 eija.lepisto@vantaa.fi
Liiketalous ja hallinto
Johtaminen ja yrittäjyys
Tarja Tomperi 040 524 1241 tarja.tomperi@vantaa.fi
Matkailu, ravitsemis ja talous
Humanistinen ja kasvatus
Anne Sivonen 0400 765 753 anne.sivonen@vantaa.fi
Yrittäjyyskasvatuksen koordinointi
Hanketoiminnan koordinointi "Parasta palvelua - Oppisopimuskoulutuksen ja koulutussopimuksen prosessien kehittäminen"
Helena Koivisto 043 825 7502 helena.koivisto@vantaa.fi
Hanketoiminta "VoittoOn moniosaajaverkoston" Keijo Mikkonen 050 312 1755 keijo.mikkonen@vantaa.fi

Työelämäkoordinaattorit

Sosiaali ja terveys Pirjo Vartiainen 040 834 8199 pirjo.vartiainen@vantaa.fi
Logistiikkapalvelut ja lentoasemahuolto Hannu Pekkala 050 302 5196 hannu.pekkala@eduvantaa.fi
Elintarvike, ravintola ja catering Mervi Niittumäki-Mäntylä 050 314 5120 mervi.niittumaki@eduvantaa.fi
Talotekniikka, talonrakennus, kiinteistöpalvelut, pintakäsittely, taideteollisuus Kati Taivalantti 043 825 5303 kati.taivalantti@eduvantaa.fi
Talotekniikka, talonrakennus, kiinteistöpalvelut, pintakäsittely, taideteollisuus Ari Kiverä 043 825 7013 ari.kivera@eduvantaa.fi
Sähkö, ICT, elektroniikka Jarno Kupiainen 050 303 8782 jarno.kupiainen@eduvantaa.fi
Hius, turva, matkailu, media-ala ja kuvallinen ilmaisu Marita Leino 050 312 4575 marita.leino@eduvantaa.fi
Auto, lentokone ja konetekniikka Kauko Ratilainen 050 314 6312 kauko.ratilainen@eduvantaa.fi
Maahanmuuttajakoulutus ja valmentava koulutus Hanna Kontio 050 304 3860 hanna.kontio@vantaa.fi

Opintosihteerit

Työelämäpalvelut
Oppisopimusasiat
Miia Pietilä 043 825 6434 miia.pietila@vantaa.fi
Oppisopimusasiat
Sopimuspro pääkäyttäjä
Inga Hildén 050 318 1697 inga.hilden@vantaa.fi

Käyntiosoite

Vantaan ammattiopisto Varia
Työelämäpalvelut
Leija yrityspalvelukeskus
Elannontie 3, (2 krs.) 01510 Vantaa

Postiosoite

Vantaan kaupunki, ammattiopisto Varia
Työelämäpalvelut
Yrityspalvelukeskus Leija
PL 8001, 01030 Vantaa

Oppisopimuspalvelut

Artikkeli

Työntekijästä ammattilaiseksi Haluatko panostaa osaavaan työvoimaan? Oppisopimuksella mahdollistat osaavia ammattilaisia organisaatioosi ja parannat samalla organisaatiosi kilpailukykyä. Voit tarjota työntekijällesi...

Lue Lisää

facebook twitter instagram youtube