Opintotoimisto ja opintosihteerit

Palveluajat


HUOM:


Kesällä (24.6-1.8.2021) toimipisteiden opintotoimistot on suljettu. Sähköinen opintotoimisto kuitenkin palvelee koko kesän arkisin klo 9-14.30. Päivystysnumero on 043 827 1406 (24.6-1.8.2021 klo 9-14.30)


Sähköiseen opintotoimistoon pääset tästä.



----


Opiskelutodistuksen (läsnäolotodistus), opintosuoritusotteen, todistuskopion kadonneen tutkintotodistuksen / osatutkintotodistuksen tilalle tai HSL:n / VR:n alennuslippuhakemuksen voit tilata sähköisestä opintotoimistosta. Se palvelee arkipäivisin 9.00-14.30. Lisäksi opintotoimisto on auki joka toimipisteessä arkisin klo 9.00-14.30. Tavoitat opintosihteerit sähköisen opintotoimiston kautta, soittamalla tai sähköpostilla.


Varaudu todistamaan henkilöllisyytesi kuvallisella henkilöllisyystodistuksella, jos noudat dokumentin opintotoimistosta.


AVIAPOLIKSEN TOIMIPISTE



Opintosihteeri Maaret Mustonen

p.043 825 1487
maaret.mustonen@vantaa.fi

  • Logistiikka
  • Palvelulogistiikan ammattitutkinto ja erikoisammattitutkinto

Opintosihteeri Tiina Patronen

p.040 737 0423
tiina.patronen@vantaa.fi

  • Autoala
  • Kuljetusalan ammattitutkinto
  • Lentokoneasennus


Kassapalvelut:

Toimistosihteeri Mia Väänänen

p. 050 302 7936
mia.vaananen@vantaa.fi



HIEKKAHARJUN TOIMIPISTE


Opintosihteeri Päivi Ryynänen
p. 050-3146339
paivi.ryynanen3@vantaa.fi

  • Puhtaus- ja kiinteistöpalveluala
  • Rakennusala
  • Sähkö- ja automaatioala
  • VALMA
  • Menolippu
  • Pajaopetus

Opintosihteeri Jaakko Korhonen

puh.043 825 0926

jaakko.korhonen@vantaa.fi

  • Hius- ja kauneudenhoitoala
  • Media-ala ja kuvallinen ilmaisu
  • Pintakäsittelyala
  • Taideteollisuusala
  • Vocational Qualification in Restaurant and Catering Services

Opintosihteeri Anne Tuomila
p. 043 825 0928
anne.tuomila@vantaa.fi

  • Ravintola- ja cateringala
  • Kone- ja tuotantotekniikka
  • Talotekniikka



KOIVUKYLÄN TOIMIPISTE


Opintosihteeri Maiju Kauhanen
p. 043 825 8516
maiju.kauhanen@vantaa.fi

  • Sosiaali- ja terveysala (myös Myyrmäen toimipisteessä)

Opintosihteeri Seija Berggren
p. 043 825 8517
seija.berggren@vantaa.fi

  • Sosiaali- ja terveysala
  • Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto (Kaito)
  • Kasvatus- ja ohjausalan erikoisammattitutkinto
  • Vanhustyön erikoisammattitutkinto (Veat)




MYYRMÄEN TOIMIPISTE

Opintosihteeri Krista Hopia
p. 050 314 6341
krista.hopia@vantaa.fi

  • Sähkö- ja automaatioala
  • Tieto- ja viestintätekniikka

Opintosihteeri Emma Heiskanen

p. 043 827 1406
emma.heiskanen@vantaa.fi

  • Turvallisuusala
  • Elintarvikeala
  • Matkailuala

Kassapalvelut:

Toimistosihteeri Aniitta Collanus

p. 050 302 8064

aniitta.collanus@vantaa.fi



LEIJA YRITYSPALVELUKESKUS, OPPISOPIMUS- JA TYÖELÄMÄPALVELUT


Opintosihteeri Inga Hildén
p. 050 318 1697
inga.hilden@vantaa.fi


Opintosihteeri Maarit Lindgren
p. 043 825 7250
maarit.lindgren@vantaa.fi








‍Kaikkien toimipisteiden asiakastöiden tilaukseen pääset tästä .


Artikkeli

Opintotoimisto

HUOM: Kesällä (24.6-1.8.2021) toimipisteiden opintotoimistot on suljettu. Sähköinen opintotoimisto kuitenkin palvelee koko kesän arkisin klo 9-14.30. Päivystysnumero on 043 827 1406 (24.6-1.8.2021 klo 9-14.30) Sähköiseen...

Lue Lisää

Aviapoliksen toimipiste

Rälssitie 13

01530 Vantaa

Hiekkaharjun toimipiste

Tennistie 1

01370 Vantaa

Koivukylän toimipiste

Talvikkitie 119

01360 Vantaa

Myyrmäen toimipiste

Ojahaantie 5

01600 Vantaa

facebook twitter instagram youtube