Opintotoimisto ja opintosihteerit

Palveluajat

Opiskelutodistus (läsnäolotodistus), opintosuoritusote, todistuskopio kadonneen tutkintotodistuksen / osatutkintotodistuksen tilalle tai HSL:n / VR:n alennuslippuhakemus tilataan ensisijaisesti sähköisestä opintotoimistosta. Se palvelee arkipäivisin 9.00-14.30. Lisäksi opintotoimisto on auki joka toimipisteessä tiistaisin ja torstaisin klo 9.00-14.30. Tavoitat opintosihteerit sähköisen opintotoimiston kautta, soittamalla tai sähköpostilla.


Varaudu todistamaan henkilöllisyytesi kuvallisella henkilöllisyystodistuksella, jos noudat dokumentin opintotoimistosta.


Huomioithan, että toimitusajoissa voi olla viivettä.

AVIAPOLIKSEN TOIMIPISTE


Opintosihteeri Maaret Mustonen

p.043 825 1487
maaret.mustonen@vantaa.fi

  • Logistiikka
  • Palvelulogistiikan ammattitutkinto ja erikoisammattitutkinto

Opintosihteeri Tiina Patronen

p.040 737 0423
tiina.patronen@vantaa.fi

  • Autoala
  • Kuljetusalan ammattitutkinto
  • Lentokoneasennus


Kassapalvelut:

Toimistosihteeri Mia Väänänen

p. 050 302 7936
mia.vaananen@vantaa.fi



HIEKKAHARJUN TOIMIPISTE


Opintosihteeri Päivi Ryynänen
p. 050-3146339
paivi.ryynanen3@vantaa.fi

  • Puhtaus- ja kiinteistöpalveluala
  • Rakennusala
  • Sähkö- ja automaatioala
  • VALMA
  • Menolippu
  • Pajaopetus

Opintosihteeri Jaakko Korhonen

puh.043 825 0926

jaakko.korhonen@vantaa.fi

  • Hius- ja kauneudenhoitoala
  • Media-ala ja kuvallinen ilmaisu
  • Pintakäsittelyala
  • Taideteollisuusala
  • Vocational Qualification in Restaurant and Catering Services

Opintosihteeri Anne Tuomila
p. 043 825 0928
anne.tuomila@vantaa.fi

  • Ravintola- ja cateringala
  • Kone- ja tuotantotekniikka
  • Talotekniikka



KOIVUKYLÄN TOIMIPISTE


Opintosihteeri Maiju Kauhanen
p. 043 825 8516
maiju.kauhanen@vantaa.fi

  • Sosiaali- ja terveysala (myös Myyrmäen toimipisteessä)

Opintosihteeri Seija Berggren
p. 043 825 8517
seija.berggren@vantaa.fi

  • Sosiaali- ja terveysala
  • Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto (Kaito)
  • Kasvatus- ja ohjausalan erikoisammattitutkinto
  • Vanhustyön erikoisammattitutkinto (Veat)




MYYRMÄEN TOIMIPISTE

Opintosihteeri Krista Hopia
p. 050 314 6341
krista.hopia@vantaa.fi

  • Sähkö- ja automaatioala
  • Tieto- ja viestintätekniikka

Opintosihteeri Emma Heiskanen

p. 043 827 1406
emma.heiskanen@vantaa.fi

  • Turvallisuusala
  • Elintarvikeala
  • Matkailuala

Kassapalvelut:

Toimistosihteeri Aniitta Collanus

p. 050 302 8064

aniitta.collanus@vantaa.fi



LEIJA YRITYSPALVELUKESKUS, OPPISOPIMUS- JA TYÖELÄMÄPALVELUT


Opintosihteeri Inga Hildén
p. 050 318 1697
inga.hilden@vantaa.fi


Opintosihteeri Maarit Lindgren
p. 043 825 7250
maarit.lindgren@vantaa.fi








‍Kaikkien toimipisteiden asiakastöiden tilaukseen pääset tästä .


Artikkeli

Opintotoimisto

Opiskelutodistus (läsnäolotodistus), opintosuoritusote, todistuskopio kadonneen tutkintotodistuksen / osatutkintotodistuksen tilalle tai HSL:n / VR:n alennuslippuhakemus tilataan ensisijaisesti ...

Lue Lisää

Aviapoliksen toimipiste

Rälssitie 13

01530 Vantaa

Hiekkaharjun toimipiste

Tennistie 1

01370 Vantaa

Koivukylän toimipiste

Talvikkitie 119

01360 Vantaa

Myyrmäen toimipiste

Ojahaantie 5

01600 Vantaa

facebook twitter instagram youtube