Musiikin perusteiden ryhmät 2020-2021

Lännen MuPe-ryhmät (Patotie 2, ellei muuta ilmoiteta)

Maanantai

Sanna Haapasalo-Halme

Mupe 1 alkava klo 15-16
Mupe 1-2a klo 16-17
Mupe 2b klo 17-18 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 3 klo 18-19.30 RYHMÄ ON TÄYNNÄ

Nina Steinby

MuGru 1 klo 16-17 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
MuGru 2a klo 17-18
MuGru 3 A klo 18.15-19
Fördjupade studier 2 klo 19-20

Tiistai

Sanna Haapasalo-Halme

Mupe 1-2a klo 15-16
Mupe 2b klo 16-17 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 3 klo 17-18.30 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 1 alkava 18.30-19.30

Nina Steinby

MuGru 1 klo 16-17
MuGru 2b klo 17-18
Fördjupade studier 1 klo 18.15-19.30
MuGru 3 B klo 19.30-20.15

Keskiviikko

Sanna Haapasalo-Halme, Ylästön koulu!

Mupe 1 alkava klo 13.15-14.15
Mupe 2b klo 14.15-15.15
Mupe 3 klo 15.15-16.45
Mupe 1-2a klo 16.45-17.45

Pekka Koivisto

Mupe 2b klo 15.15-16.15
Avoin sävellys ja sovitus perustaso klo 16.30-18
Yhteiset (93t) Syv. Op. klo 18.15-20

Torstai

Sanna Haapasalo-Halme

Mupe 2b klo 16-17
Mupe 2a klo klo 17-18
Mupe 1 alkava klo 18-19

Perjantai

Essi Pråhl

Mupe 1-2a klo 15.15-16.15, RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Musiikin avaimet (9v) klo 16.15-17

Idän Muperyhmät, Simonkoti (osoite: Simontie 5, ellei toisin mainita)

Maanantai

Anna Maija Hyttinen

Mupe 1 klo 15.30-16.15 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 3 klo 16.15-17.45 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Yhteiset (93t) Syv. Op. klo 18-20 RYHMÄ ON TÄYNNÄ

Eetu Ranta-aho

Musiikkitieto perustaso klo 18-19.30 RYHMÄ ON TÄYNNÄ

Pekka Koivisto

Musiikin teknologia syv.op. valinnainen kurssi 1v. klo 19.30-20.15 RYHMÄ ON TÄYNNÄ

Tiistai

Anna Maija Hyttinen

Mupe 1 klo 15.15-16 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 2 a klo 16-17 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 2 b klo 17.05-18.20 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe joustava nuoret ja aikuiset klo 18.30-20 RYHMÄ ON TÄYNNÄ

Eetu Ranta-aho

Mupe 2b klo 16-17.15 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 3 klo 17.15-18.45 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe Sävellys ja Sovitus 1 ja 2 Syv. Op. klo 18.45-20.15 RYHMÄ ON TÄYNNÄ

Keskiviikko

Eetu Ranta-aho

Mupe 1 klo 15.15-16 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 2b klo 16-17.15 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 3 klo 17.20-18.50 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 1-2a (11v) klo 19-20 RYHMÄ ON TÄYNNÄ

Anna Maija Hyttinen

Mupe 2a klo 15.15-16.15 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 2b klo 16.15-17.30 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 1 klo 17.30-18.15 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 1-2a klo 18.30-19.30 RYHMÄ ON TÄYNNÄ

Torstai

Tiina Hirvikangas

Musiikin avaimet 9 v. klo 14.45 – 15.30 RYHMÄ ON TÄYNNÄ

Anna Maija Hyttinen

Mupe 2a klo 16.30-17.30 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 2b klo 17.30-18.45 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 2a klo 19-20 RYHMÄ ON TÄYNNÄ

Eetu Ranta-aho

Mupe 1 klo 16.30-17.15 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 3 klo 17.20-18.50 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe avoin sävellys ja sovitus perustaso klo 19-20 RYHMÄ ON TÄYNNÄ

Perjantai

Eetu Ranta-aho

Mupe 2a klo 15.15-16.15 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 2b klo 16.15-17.30 RYHMÄ ON TÄYNNÄ
Mupe 2b-3 musalk. klo 17.30-19 RYHMÄ ON TÄYNNÄ

Vantaan musiikkiopisto

Lummetie 4

PL 4510

01300 Vantaa

Oppilashallintosihteeri:
040 843 7401, musiikkiopisto@vantaa.fi

facebook instagram youtube