Aukioloajat ja yhteystiedot

[kuva: Antti Yrjönen / Vantaan kaupunginmuseo]

A‍ukioloajat


Näyttely on suljettu 17.3.2020 alkaen koronaviruksen leviämisen estämiseksi


Toimisto:

  • avoinna ma - pe klo 9 - 15
  • poikkeukset: toimisto on suljettu itsenäisyyspäivänä 6.12., sekä 23.12.2019 - 6.1.2020.

Kuva-arkisto:

  • avoinna ma - pe klo 9 - 15, käynti sovittava etukäteen.
  • poikkeukset: kuva-arkisto on suljettu itsenäisyyspäivänä 6.12., sekä 23.12.2019 - 6.1.2020.
  • Kuva-arkiston asiakaspalvelu on suljettuna muuton takia 10.2. - 3.5.2020. Sen jälkeen asiakaspalvelu palvelee rajoitetusti vain digitoidun aineiston osalta museon remontin ajan syksyyn 2020 asti.

Y‍hteystiedot

Henkilökunnan yhteystiedot

Näyttelytila: 040 708 4551
Toimisto: 040 838 0401, kaupunginmuseo@vantaa.fi

Postiosoite

Hertaksentie 1, 01300 Vantaa
tai
PL 4570, 01030 Vantaan kaupunki

Laskutusosoite
Verkkolaskut (ensisijainen):

  • Vastaanottajan nimi: Vantaan kaupunki
  • Y-tunnus 0124610-9
  • Vastaanottajan verkkolaskuosoite: 003701246109
  • Verkkolaskuoperaattori: CGI
  • Välittäjätunnus: 003703575029
  • Viite: kustannuspaikka 163350110

Paperilaskujen postitusosoite (vain jos ei verkkolaskumahdollisuutta):

  • Vantaan kaupunki, PL XXX, 00074 CGI
  • Viite: kustannuspaikka 163350110


Henkilökunnan yhteystiedot


Marjo Poutanen, museopalveluiden päällikkö

  • museon johto, hallinto, henkilöstö, talous
  • 040 846 7814
  • marjo.poutanen@vantaa.fi

(aakkosjärjestyksessä sukunimen mukaan)

‍Marjo Eerikäinen, museolehtori

  • opastusvaraukset, museopedagogiikka
  • 040 573 9920
  • marjo.eerikainen@vantaa.fi

‍Maiju Hautamäki (os. Nurminen), projektikoordinaattori

  • kulttuuriympäristölinjaukset-hanke Kylli
  • 050 302 6720
  • maiju.hautamaki@vantaa.fi

‍Annamari Juvonen-Eskola, intendentti

  • esinekokoelmat, museon päällikön sijainen
  • 050 318 1482
  • annamari.juvonen-eskola@vantaa.fi

‍Stella Karlsson, museoamanuenssi

  • stella.karlsson@vantaa.fi

‍Andreas Koivisto, arkeologi

  • arkeologia, muinaisjäännökset
  • 050 302 4926
  • andreas.koivisto@vantaa.fi

‍Mats Miinalainen, museomestari

  • museotekniikka ja logistiikka
  • 050 314 5142
  • mats.miinalainen@vantaa.fi

‍Anu Mönkkönen, museoamanuenssi

  • kuva-arkisto, digitointi
  • 050 318 0989
  • anu.monkkonen@vantaa.fi

‍Susanna Paavola, rakennustutkija

  • rakennussuojelu, kulttuurimaisema
  • 050 314 6281
  • susanna.paavola@vantaa.fi

‍Ragni Reichardt, museoamanuenssi

  • näyttelyt, viestintä
  • 050 310 5952
  • ragni.reichardt@vantaa.fi

‍Anna-Reetta Rikala, museoamanuenssi

  • arkistokokoelma, dokumentointiprojektit
  • 050 302 4097
  • anna-reetta.rikala@vantaa.fi

‍Anni Rissanen, museoassistentti

  • näyttelyn avoinna pito, museokauppa
  • 050 318 1467
  • anni.rissanen@vantaa.fi

Pirjo Rosti, toimistosihteeri

  • laskutus, kirjanpito, henkilöstöasiat
  • 040 838 0401
  • pirjo.rosti@vantaa.fi‍

Anne Silanto (ent. Vuojolainen), rakennustutkija

  • rakennussuojelu, kulttuurimaisema
  • 050 302 4964
  • anne.silanto@vantaa.fi‍

‍Antti Yrjönen, museoassistentti

  • valokuvaus, kuvankäsittely, kokoelma- ja dokumentointityö
  • 050 318 1484
  • antti.yrjonen@vantaa.fi

Anni Öhman, projektikoordinaattori

  • 050 303 2893
  • ext.anni.ohman2@vantaa.fi

RSS facebook twitter instagram youtube