Aukioloajat ja yhteystiedot

[kuva: Antti Yrjönen / Vantaan kaupunginmuseo]

Aukioloajat


Näyttely:

ti–pe klo 11–18, la–su klo 11–16

Poikkeus aukioloon: näyttely on suljettu juhannuksena 25.–27.6. Aatonaattona 24.6. näyttely suljetaan klo 15.

Toimisto:

avoinna ma–pe klo 9–15

Poikkeus aukioloon: suljettu 25.6.–8.8.2021

Y‍hteystiedot

Henkilökunnan yhteystiedot

Näyttelytila: 040 708 4551
Toimisto: 040 838 0401, kaupunginmuseo@vantaa.fi

Postiosoite

PL 4570, 01030 Vantaan kaupunki

Käyntiosoite

Hertaksentie 1, 01300 Vantaa.

Kuva-arkisto ja kokoelmapalvelut:

050 318 0989, kuva-arkisto@vantaa.fi‍

Kuva-arkiston ja kokoelmien asiakaspalvelu toimii Hiekkaharjun kokoelmatiloissa osoitteessa Talkootie 37. Käynnistä on sovittava erikseen. Tarkemmat ohjeet kuva-arkiston sivulla.

Poikkeus aukioloon: suljettu 25.6.–8.8.2021

Laskutusosoite
Verkkolaskut (ensisijainen):

  • Vastaanottajan nimi: Vantaan kaupunki
  • Y-tunnus 0124610-9
  • Vastaanottajan verkkolaskuosoite: 003701246109
  • Verkkolaskuoperaattori: CGI
  • Välittäjätunnus: 003703575029
  • Viite: kustannuspaikka 163350110

Paperilaskujen postitusosoite (vain jos ei verkkolaskumahdollisuutta):

  • Vantaan kaupunki, PL 751, 00074 CGI
  • Viite: kustannuspaikka 163350110


Henkilökunnan yhteystiedot


Marjo Poutanen, museopalveluiden päällikkö

  • museon johto, hallinto, henkilöstö, talous
  • 040 846 7814
  • marjo.poutanen@vantaa.fi

(henkilökunta aakkosjärjestyksessä sukunimen mukaan)

‍Marjo Eerikäinen, museolehtori

  • opastusvaraukset, museopedagogiikka
  • 040 573 9920
  • marjo.eerikainen@vantaa.fi

Heli Haavisto, projektiasiantuntija (rakennusinventoinnit)

  • rakennushistoriaselvitykset, alueinventoinnit
  • 050 303 2893
  • heli.haavisto@vantaa.fi

‍Maiju Hautamäki, museoamanuenssi

  • yleisöpalvelut, Pieni museopuoti, Kylli-hanke
  • 050 302 6720
  • maiju.hautamaki@vantaa.fi

‍Stella Karlsson, museoamanuenssi

  • valokuvaus, kuvankäsittely, kokoelma- ja dokumentointityö
  • 050 318 1484
  • stella.karlsson@vantaa.fi

Andreas Koivisto, arkeologi

  • arkeologia, muinaisjäännökset
  • 050 302 4926
  • andreas.koivisto@vantaa.fi

Eeva Kotioja, historiantutkija

  • Vantaa 50 -historiahanke
  • 040 574 4137
  • eeva.kotioja@vantaa.fi

‍Mats Miinalainen, museomestari

  • museotekniikka ja logistiikka
  • 050 314 5142
  • mats.miinalainen@vantaa.fi

‍Anu Mönkkönen, museoamanuenssi

  • kuva-arkisto, digitointi
  • 050 318 0989
  • anu.monkkonen@vantaa.fi

‍Susanna Paavola, rakennustutkija

  • rakennussuojelu, kulttuurimaisema
  • 050 314 6281
  • susanna.paavola@vantaa.fi

‍Anna-Reetta Rikala, museoamanuenssi

  • arkistokokoelma, dokumentointiprojektit
  • 050 302 4097
  • anna-reetta.rikala@vantaa.fi

‍Anni Rissanen, museoamanuenssi

  • näyttelyt, viestintä
  • 050 318 1467
  • anni.rissanen@vantaa.fi

Pirjo Rosti, toimistosihteeri

  • laskutus, kirjanpito, henkilöstöasiat
  • 040 838 0401
  • pirjo.rosti@vantaa.fi‍

Anne Silanto, rakennustutkija

  • rakennussuojelu, kulttuurimaisema
  • 050 302 4964
  • anne.silanto@vantaa.fi‍

Päivi Yli-Karhula, intendentti

  • esinekokoelmat, museon päällikön sijainen
  • 050 318 1482
  • paivi.yli-karhula@vantaa.fi

RSS facebook twitter instagram youtube