Yhteystiedot


Henkilökunnan tavoittaa sähköpostitse osoitteella etunimi.sukunimi@vantaa.fi. Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi.

Simonkylän koulu
Koivukyläntie 52
01350 VANTAA

Rehtori Tommi Jokinen 040 849 4022 tommi.jokinen@vantaa.fi
Apulaisrehtori Janne Asplund 040 563 1334 janne.asplund@vantaa.fi
Vararehtori Eija Hirvinen 050 312 2026 eija.m.hirvinen@vantaa.fi
Koulusihteeri Kaarina Meronen 040 573 4311 kaarina.meronen@vantaa.fi
Opettajanhuone 040 653 6201
Keittiö 043 827 1122 keittio.simonkyla@vantti.fi
Kiinteistönhoitaja Timo Turunen 0400 748 069
Opinto-ohjaaja
Anna-Maria Pakarinen 050 303 2891 annamaria.pakarinen@eduvantaa.fi
Opinto-ohjaaja Hannu Heikkilä 050 303 2869 hannu.heikkila@vantaa.fi
Terveydenhoitaja Mari Hirvonen 050 312 1951 mari.hirvonen@vantaa.fi
Koulupsykologi Jenni Kaarela 040 767 4122 jenni.kaarela@vantaa.fi
Koulukuraattori Kirsi Vilpa 040 722 1439 kirsi.vilpa@vantaa.fi

Simonkylän koulu

Opettajanhuone 040 653 6201

Koivukyläntie 52

PL 4502

01350 Vantaa

Rehtori: Tommi Jokinen,
040 849 4022

Apulaisrehtori: Janne Asplund,
040 563 1334

Koulusihteeri: Kaarina Meronen,
040 573 4311

facebook instagram