Yhteystiedot

Simonkallion koulun yhteystiedot 2021-2022

Rehtori Hilkka O’Dowd, puh. 050 312 1894 / hilkka.odowd(at)vantaa.fi

Apulaisrehtori Jaana Koivula, puh. 050 314 5630/ jaana.koivula(at)vantaa.fi

Vararehtori Jari Lapveteläinen, puh. 0405398075/ jari.lapvetelainen(at)eduvantaa.fi

Kanslia Tuija Nikander, puh. 050 303 2648 / tuija.nikander(at)vantaa.fi

Opettajahuone puh. 040 358 4003

Terveydenhoitaja Marina Lönnqvist, puh. 040 865 9617 / marina.lonnqvist2(at)vantaa.fi

Terveydenhoitaja Jenni Aaltonen, puh. 043 825 8039 (paikalla ti-pe)

Kouluisäntä Tuukka Metso puh. 040 522 5481

Käsityön opettaja Jani Suihkonen, puh. 040 630 2772 / jani.suihkonen(at)eduvantaa.fi

Erityisopettaja Päivi Vainioinpää-Vastamäki puh. 0405578218 /

paivi.vainioinpaavastamaki@eduvantaa.fi (5.-6. lk)

Erityisopettaja Mervi Nikki, puh. 050 303 2799 / mervi.nikki(at)eduvantaa.fi (1.-4. lk:t)

Erityisopettaja Elise Toivonen, puh. 050 303 2643 / elise.toivonen@eduvantaa.fi (2. -3. lk:t)

Psykologi Linda Weltner, puh 040 847 8785.

Kuraattori Laura Mäntynen, puh. 040 722 1438 / laura.mantynen(at)vantaa.fi

Ruokapalvelu palveluohjaaja Johanna Taura puh. 040 126 7985

Iltavahtimestari Johanna Kauppinen, puh. 043 826 8234/ johanna.kauppinen@vantaa.fi

Iltapäiväkerho simonkallio@pilkepaivakodit.fi

Vastuuhenkilö Maija Kosonen /040-9013171

Simonkallion koulun vanhempainyhdistys/ simpparin.vanhempainyhdistys(at)gmail.com/ www.facebook.com/groups

Musiikkituki Facebookissa: https://www.facebook.com/groups/musatukiry/

Musiikkituen yhteyshenkilö koulussa (3.luokan musiikkiluokan opettaja) Hanna-Maria Antikainen/

hannamaria.antikainen(at)eduvanta.fi

Valmistava luokka Mari Zirk / 050 3052724

Valmistava luokka Annamari Laukkanen puh. 044 927 3173

Simonkallion koulu

Rehtori Hilkka O'Dowd 050 3121894

Apulaisrehtori Jaana Koivula 050 3145630

Koulusihteeri Tuija Nikander 050 3032648

Simonkalliontie 1

Simonkalliontie 1

01350 Vantaa

Rehtori: Hilkka O'Dowd,
050 3121894, hilkka.odowd(at)vantaa.fi

Apulaisrehtori: Jaana Koivula,
050 3145630, jaana.koivula(at)vantaa.fi

Koulusihteeri: Tuija Nikander,
050 3032648, tuija.nikander(at)vantaa.fi

Muut yhteystiedot INFO-välilehdestä:

facebook