Yhteystiedot

Simonkallion koulun yhteystiedot 2020-2021

Rehtori Hilkka O’Dowd, puh. 050 312 1894 / hilkka.odowd(at)vantaa.fi

Apulaisrehtori Jaana Koivula, puh. 050 314 5630/ jaana.koivula(at)vantaa.fi

Kanslia Tuija Nikander, puh. 050 303 2648 / tuija.nikander(at)vantaa.fi

Opettajahuone puh. 040 358 4003

Terveydenhoitaja Marina Lönnqvist, puh. 040 865 9617 / marina.lonnqvist(at)vantaa.fi (paikalla ma, ti ja pariton to)

Terveydenhoitaja Suvi Rapinoja, puh. 043 825 8039 / suvi.rapinoja@vantaa.fi (paikalla ke,pe ja parillinen to)

Kouluisäntä Tuukka Metso puh. 040 522 5481

Käsityön opettaja Jani Suihkonen, puh. 040 630 2772 / jani.suihkonen(at)eduvantaa.fi

Erityisopettaja Pasi Mustonen, pasi.mustonen(at)eduvantaa.fi (5.-6 lk:t)

Erityisopettaja Mervi Nikki, puh. 050 303 2799 / mervi.nikki(at)eduvantaa.fi (3.-4. lk:t)

Erityisopettaja Elise Toivonen, puh. 050 303 2643 / elise.toivonen@eduvantaa.fi (1. -2. lk:t)

Psykologi Linda Weltner, puh. 040 847 8785 / linda.weltner(at)vantaa.fi

Kuraattori Laura Mäntynen, puh. 040 722 1438 / laura.mantynen(at)vantaa.fi

Ruokapalvelu palveluohjaaja Johanna Taura puh. 040 126 7985

Iltavahtimestari Pirjo Pietiläinen, puh. 043 826 8234

Iltapäiväkerho simonkallio@pilkepaivakodit.fi

Vastuuhenkilö Emma-Liina Sutinen

Simonkallion koulun vanhempainyhdistys/ simpparin.vanhempainyhdistys(at)gmail.com/ www.facebook.com/groups

Musiikkituki Facebookissa: https://www.facebook.com/groups/musatukiry/

Musiikkituen yhteyshenkilö koulussa (3.luokan musiikkiluokan opettaja)Jari Lapveteläinen(at)eduvanta.fi

Valmistava luokka Olga Jongman puh. 050 303 2724

Valmistava luokka Annamari Laukkanen puh. 044 927 3173

Simonkallion koulu

Rehtori Hilkka O'Dowd 050 3121894

Apulaisrehtori Jaana Koivula 050 3145630

Koulusihteeri Tuija Nikander 050 3032648

Simonkalliontie 1

Simonkalliontie 1

01350 Vantaa

Rehtori: Hilkka O'Dowd,
050 3121894, hilkka.odowd(at)vantaa.fi

Apulaisrehtori: Jaana Koivula,
050 3145630, jaana.koivula(at)vantaa.fi

Koulusihteeri: Tuija Nikander,
050 3032648, tuija.nikander(at)vantaa.fi

Muut yhteystiedot INFO-välilehdestä:

facebook