Perusopetusryhmät ja opettajat

RYHMÄT JA OPETTAJAT
RYHMÄ SIJAINTI OPETTAJA OPETTAJAN SÄHKÖPOSTI
1lk Päärakennus Piia Suhonen
Jyri Mäkelä
Ella Alanen
piia.suhonen@eduvantaa.fi
jyri.makela@eduvantaa.fi
ella.alanen@eduvantaa.fi
2lk Päärakennus Maija Eskelinen
Auli Nuutila
Sanna Mentilä
maija.eskelinen@eduvantaa.fi
auli.nuutila@eduvantaa.fi
sanna.mentila@eduvantaa.fi
3lk Päärakennus
Anja Kiviluoto
Virpi Eskola
anja.kiviluoto@eduvantaa.fi
virpi.eskola@eduvantaa.fi
4lk Museokoulu Marianna Haapakoski
Esko Kyrö
Henna Niiranen
marianna.haapakoski@eduvantaa.fi
esko.kyro@eduvantaa.fi
henna.niiranen@eduvantaa.fi
5lk Museokoulu Jani Leminen
Heidi Poikonen
Leena Hiisiö
jani.leminen@eduvantaa.fi
heidi.poikonen@eduvantaa.fi
leena.hiisio@eduvantaa.fi
6lk Päärakennus Saila Laakkonen
Petteri Vaherkoski
Hanna Viinanen
Jesse Taimi
saila.laakkonen@eduvantaa.fi
petteri.vaherkoski@eduvantaa.fi
hanna.viinanen@eduvantaa.fi
jesse.taimi@eduvantaa.fi
Erityisopetuksen pienryhmät Päärakennus 1-4D: Veera Jokiranta
1-6E: Maarit Yamamoto
veera.jokiranta@eduvantaa.fi
maarit.yamamoto@eduvantaa.fi
Laaja-alainen erityisopetus Päärakennus 1-3lk: Pirjo Kariluoma
4-6lk: Miikka Penttilä
pirjo.kariluoma@eduvantaa.fi
miikka.penttila@eduvantaa.fi
Valmistava opetus
(VALO)
Päärakennus Jennina Lahti jennina.lahti@eduvantaa.fi
Suomi toisena kielenä (S2) Anna-Kaisa Koskelo anna-kaisa.koskelo@eduvantaa.fi
Albania Albina Sheholli albina.sheholli@eduvantaa.fi
Arabia Louay Alsenjar louay.alsenjar@eduvantaa.fi
Espanja A2 Paula Kantelinen paula.kantelinen@eduvantaa.fi
Saksa Peter Hilger peter.hilger@eduvantaa.fi
Somali Ahmed Hassan ahmed.hassan@eduvantaa.fi
Venäjä Anna Myllyniemi anna.myllyniemi@eduvantaa.fi
Viro Lee Laurimae lee.laurimae@eduvantaa.fi
Buddhalainen uskonto Piia Sorvoja piia.sorvoja@eduvantaa.fi
Islamin uskonto Maryam Vahdati
Heidi Vehviläinen
maryam.vahdati@eduvantaa.fi
heidi.vehvilainen@eduvantaa.fi
Katolinen uskonto Olga Bhebhe olga.bhebhe@eduvantaa.fi
Ortodoksinen uskonto Ulla Rajamäki ulla.rajamaki@eduvantaa.fi

Rajatorpan koulu

Kanslia 050 303 2646

Vapaalanpolku 13

01650 Vantaa

Rehtori: Anne Dernjatin,
040 508 7632

Apulaisrehtori: Maija Eskelinen,
040 716 5205

Rajatorpan koulu, postiosoite

PL 2520

01030 VANTAAN KAUPUNKI

instagram