Peltolan koulun yhteystiedot

Peltolan koulun yhteystiedot

Käyntiosoite: Lummetie 27 B, 01300 Vantaa

Postitusosoite: PL 4505, 01303 Vantaa

Opettajainhuone 040 188 4168

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi


Rehtorit:

Rehtori Tiina Relander 043 8269312, tiina.relander(at)vantaa.fi

Apulaisrehtori Elina Kojo 050 312 4526, elina.kojo(at)vantaa.fi

Vararehtori Ville-Veikko Torniainen 043 8258421, ville-veikko.torniainen(at)eduvantaa.fi


Koulusihteerit:

Outi Pouhula 050 303 2493, outi.pouhula(at)vantaa.fi

Jenni Haapajärvi (koululla ma, to ja pe) 040 1216471, jenni.haapajarvi(at)vantaa.fi


Oppilashuolto:

Kuraattori: Minna Sevón, 040 722 1437, minnas.sevon(at)vantaa.fi

Terveydenhoitaja: Minna Määttänen, 050 312 4519, minna.maattanen(at)vantaa.fi

Koulupsykologi: Viktoria Mate, 040 549 1550, viktoria.mate(at)vantaa.fi


Oppilaanohjaajat:

Emmi Hannuksela, 040 481 2853, emmi.hannuksela(at)vantaa.fi

Antti Nyman, 050 303 2531, antti.nyman(at)vantaa.fi


Laaja-alaiset erityisopettajat:

Jonna Vatja, 050 303 2593, jonna.vatja(at)eduvantaa.fi

Elina Ihamäki, 050 303 2534, elina.ihamaki(at)eduvantaa.fi

Miia Hantula, 040 145 4655, miia.hantula(at)eduvantaa.fi


Erityisluokanopettajat:

Carita Sundström (7-9S), 040 1628731

Mervi Arima (7-9M), 040 186 3434

Veli-Pekka Nykvist (7-9V), 050 303 2482


Muita yhteystietoja:

Väistötilojen opettaja Anne Huttunen 050 3032608

Kouluruokala: keittio.peltola(at)vantti.fi

Vartija Kristina Gastol, 050 312 2019, kristina.gastol@vantti.fi

Iltakäytön valvojat:

Juha Hakasalo 050 465 9304

Miia Hakasalo-Jämsä 040 689 1028

Peltolan koulu

opehuone 043 825 3685

opettajien sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi

Käyntiosoite: Lummetie 27 B 01300 Vantaa

Postiosoite: PL 4505

01030 Vantaan kaupunki

koulusihteeri: Outi Pouhula,
050 303 2493, outi.pouhula(at)vantaa.fi

vartija: Kristina Gastol,
050 312 2019, kristina.gastol(at)vantti.fi

kouluruokala:
keittio.peltola(at)vantti.fi

rehtori: Tiina Relander,
043 8269312, tiina.relander(at)vantaa.fi

apulaisrehtori: Elina Kojo,
050 3124526, elina.kojo(at)vantaa.fi

vararehtori: Ville-Veikko Torniainen,
043 8258421, ville-veikko.torniainen(at)eduvantaa.fi

facebook instagram