Yhteystiedot

Peltolan koulu

Käyntiosoite: Lummetie 27 B, 01300 Vantaa

Postitusosoite: PL 4505, 01303 Vantaa

Opettajainhuone 043 8253685

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi

__________________________________________________________

Rehtori Tiina Relander 043 8269312, tiina.relander@vantaa.fi

Apulaisrehtori Elina Kojo 050 312 4526, elina.kojo@vantaa.fi

Vararehtori Ville-Veikko Torniainen 043 8258421, ville-veikko.torniainen@eduvantaa.fi

Koulusihteeri Outi Pouhula 050 303 2493, outi.pouhula@vantaa.fi

________________________________________________________

Kuraattori: Minna Sevón, 040 722 1437, minnas.sevon@vantaa.fi

Terveydenhoitaja: Minna Määttänen, 050 3124519, minna.maattanen@vantaa.fi

Koulupsykologi: Mari Laine 0405491550, mari.o.laine@vantaa.fi

________________________________________________________

Kouluisäntä: Erkki Vesterinen 050 312 2019

Kouluruokala: keittio.peltola@vantti.fi

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinto-ohjaajat:

Minna Heinonen, 040 481 2835, minna.heinonen@vantaa.fi

Antti Nyman, 050 303 2531, antti.nyman@vantaa.fi

Mirva Palviainen, 040 183 2606, mirva.palviainen@vantaa.fi

Maria Laukka, 050 303 2503, maria.laukka@vantaa.fi (TEPPO-opo)

________________________________________________________

Laaja-alaiset erityisopettajat:

Jonna Vatja 050 303 2593, jonna.vatja@eduvantaa.fi

Elina Ihamäki 050 303 2534, elina.ihamaki@eduvantaa.fi

Miia Hantula, 040 145 4655, miia.hantula@eduvantaa.fi

________________________________________________________

Erityisluokanopettajat:

Carita Sundström (7-9C), 040 1628731

Mervi Arima (7-9M), 040 186 3434

Veli-Pekka Nykvist (7-9V), 050 303 2482

________________________________________________________

Väistötilojen opettaja Anne Huttunnen 050 3032608

Peltolan koulu

opehuone 043 825 3685

opettajien sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi

Lummetie 27 B

PL 4505

01303 Vantaan kaupunki

koulusihteeri: Outi Pouhula,
050 303 2493, outi.pouhula@vantaa.fi

kouluisäntä:
050 312 2019

kouluruokala:
keittio.peltola@vantti.fi

rehtori: Tiina Relander,
043 8269312, tiina.relander@vantaa.fi

apulaisrehtori: Elina Kojo,
050 3124526, elina.kojo@vantaa.fi

vararehtori: Ville-Veikko Torniainen,
043 8258421, ville-veikko.torniainen@eduvantaa.fi

instagram