Kevättiedote 2019

KESÄN 2019 AIKATAULUJA

Kanslia on auki 3.6 - 5.6.2019 klo: 7-14. Koulusihteeri Outi Pouhula on jälleen tavoitettavissa 1.8. alkaen.

sähköposti: outi.pouhula@vantaa.fi ja puhelin 050 3032493

Rehtori Tiina Relander on tavoitettavissa kesäkuun ajan ja 1.8. alkaen.

sähköposti: tiina.relander@vantaa.fi ja puhelin 043 8269312

Terveydenhoitaja Minna Määttänen on vuosilomalla 1.7.-4.8.2019

sähköposti: minna.maattanen@vantaa.fi ja puhelin 050 312 4519

Koulukuraattori Minna Sevón on vuosilomalla 19.6. – 4.8.2019

sähköposti: minnas.sevon@vantaa.fi ja puhelin 040 722 1437

Koulupsykologi Mari Laine on vuosilomalla 1.7.-4.8.2019

sähköposti: mari.o.laine@vantaa.fi ja puhelin 040 549 1550

Oppilaanohjaajat ovat tavattavissa koululla torstaina 13.6. klo 10-14 yhteishaun tulosten julkaisun jälkeen.

Maria Laukka maria.laukka@vantaa.fi / 050 3032503

Antti Nyman antti.nyman@vantaa.fi / 050 3032531

Sanna Puputti sanna.puputti@vantaa.fi / 040 1832606

LUKUVUODEN 2019-2020 AIKATAULUJA

  • Lukuvuosi alkaa torstaina 8.8.2019 (7.-luokkalaisilla ja muilla uusilla oppilailla klo 9.00, Peltolan koulussa jatkavilla klo 10.00)
  • Kodin ja koulun yhteistyöpäivä pidetään lauantaina 30.11.2019 ja sitä vastaava vapaapäivä on torstai 9.4.2020.
  • 9.-luokkalaisten työelämään tutustumisjakso (TET) on 21.10. – 1.11.2019
  • syyslukukausi 8.8. – 20.12.2019
  • syysloma 14.10. – 18.10.2019
  • joululoma 21.12.2019 – 6.1.2020
  • kevätlukukausi 7.1. -30.5.2020
  • talviloma 17.2. – 21.2.2020
  • lukuvuosi päättyy lauantaina 30.5.2020

LUKUVUODEN 2019 – 2020 JAKSOT

1. JAKSO 8.8. – 20.12.2019

2. JAKSO 7.1. – 30.5.2020

LUOKANVALVOJAT 2019-2020

7-9C Sundström Carita

7-9V Nykvist Veli-Pekka

7-9M Arima Mervi

7A Kettunen Lea

7B Suomela Outi

7C Majuri Anssi

7D Kuoppala Mika

7E Kärkkäinen Erkki

7F Suutarinen Marika

7G Koskentalo Anna

7H Ahvenniemi Petri

7I Kalliala-Baginka Pii

8A Sipinen Elina

8B Louko Sanni

8C Kahri Antti

8D Kajala Tatjana

8E Kiviluoto Tiina

8F Lindfors Tuija

8G Nord Eero

8H Leisti Matti

8I Kolari Annamaria

9A Weckström Anne

9B Heikkinen Sinikka

9C Dampha Anne

9D Aho-Lehto Outi

9E Lassi Petri

9F Kivi Manu

9G Seppänen Heli

9H Kelppe Saara

Peltolan koulu

opehuone 043 825 3685

opettajien sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi

Lummetie 27 B

PL 4505

01303 Vantaan kaupunki

koulusihteeri: Outi Pouhula,
050 303 2493, outi.pouhula@vantaa.fi

kouluisäntä:
050 312 2019

kouluruokala:
keittio.peltola@vantti.fi

rehtori: Tiina Relander,
043 8269312, tiina.relander@vantaa.fi

apulaisrehtori: Elina Kojo,
050 3124526, elina.kojo@vantaa.fi

vararehtori: Ville-Veikko Torniainen,
043 8258421, ville-veikko.torniainen@eduvantaa.fi

instagram