Kulttuuritehdas Vernissa

Kulttuuritehdas Vernissa on Vantaan Tikkurilassa aseman lähistöllä sijaitseva kulttuuritalo. Vanha tehdasrakennus vallattiin nuorten toimesta vuonna 1985 ja kunnostettiin kulttuuritilaksi 1990. Talossa toimivat Vantaan nuorisopalvelujen lisäksi muun muassa Tikkurilan Teatteri, Tikkurilan teatteri- ja sirkuskoulu, Vantaan elävän musiikin yhdistys VELMU ry, Animaatioasema ja Kahvi Charlotta Vernissa. Vernissalla järjestetään monipuolista maksutonta taidetoimintaa nuorille.

Kulttuuritehdas Vernissan toiminta & tapahtumakalenteri:

kulttuuritehdasvernissa.fi
Vernissa Instagramissa


VERNISSAN TAIDETOIMINTA

Tiedot ja ilmoittautuminen:

https://kulttuuritehdasvernissa.fi/nuorten_taidetoiminta/

Kahvi Charlotta Vernissan aukioloajat:
Ma-la klo 11-18


Yhteystiedot

Tikkurilantie 36, 01300 Vantaa

Vernissan toimisto

Vesa Peipinen, kulttuurisen nuorisotyön suunnittelija
040 861 0793, vesa.peipinen@vantaa.fi

Piia Varpiola, projektikoordinaattori
043 827 2785, piia.varpiola@vantaa.fi

Kahvi Charlotta Vernissa

p. 044 244 7599, vernissa@kahvicharlotta.com

Sali ja tekniikka

Vernissasali: 043 8250052
Timo Itkonen, käyttömestari: timo.itkonen@vantaa.fi
Edward ”Ted” Leonard, valomestari: edward.leonard@vantaa.fi
Tomi Siren, näyttämöjärjestäjä: tomi.siren@vantaa.fi

Animaatioasema

Tuomas Heimala, taideohjaaja:
050 314 6388, tuomas.heimala@vantaa.fi

Tikkurilan Teatteri/Tikkurilan Teatteri- ja Sirkuskoulu

Aino Järvi-Eskola, tuotantokoordinaattori
044 013 0086, aino.jarvi-eskola@tikkurilanteatteri.fi

Leena Tiuri, hallintopäällikkö
050 566 8646, leena.tiuri@tikkurilanteatteri.fi

Carita Välitalo, teatterinjohtaja-rehtori
0400 731 276 carita.valitalo@tikkurilanteatteri.fi

Velmu ry

Tommi Ouvinen, toiminnanjohtaja: 040 520 9855 (arkisin klo 9-17), tommi.ouvinen@velmu.net

Keikat: info@velmu.net

facebook instagram youtube