Yhteystiedot

Martinlaakson lukio
PL 2513, 01030 Vantaan kaupunki
Käyntiosoite Martinlaaksontie 36, 01620 VANTAA
Hallinto ja opiskeluhuollon henkilöstö
Rehtori Salme Sulander salme.sulander@vantaa.fi +358 43 825 7199
Vararehtori, apulaisrehtori Terhi Bergman terhi.bergman@eduvantaa.fi +358 40 610 1621
Lukiosihteeri Arja Lohtander arja.lohtander@vantaa.fi +358 40 537 4709
Opinto-ohjaaja Niina Takaneva niina.takaneva@vantaa.fi +358 43 824 8947
Opinto-ohjaaja Minna Yli-Tuina minna.yli-tuina@vantaa.fi +358 43 824 8948
Mercuria-talon neuvonta Jari Vihanne jari.vihanne@mercuria.fi +358 9 895581
Opiskelijaravintola Fazer Amica mercuria@amica.fi
Terveydenhoitaja (lukio) Minna Leutonen minna.leutonen@vantaa.fi +358 43 825 9924
Terveydenhoitaja Silja Apilainen silja.apilainen@vantaa.fi +358 40 823 8980
Psykologi
(lukio)
Anni Hirsaho anni.hirsaho@vantaa.fi +358 43 825 9708
Erityisopettaja Nina Vuorio nina.vuorio@vantaa.fi +358 50 312 4486 torstaisin 206.3
Kuraattori Anne Elojärvi anne.elojarvi@vantaa.fi +358 43 826 6106 4.9.2020 alkaen
Sairaanhoitaja, mielenterveys- ja päihdetyö Susanna Poutiainen susanna.poutiainen@vantaa.fi +358 40 770 5521
Hammashoidon ajanvaraus 09 839 35300

Opettajat 2020-2021 etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi
Anttila Anne-Mari ra, ru
Bergholm Tiina bi, ge, te
Bergman Terhi ru apulais- ja vararehtori
Groschup Heli ku, dt ro 20D, OPKH:n ohjaava opettaja
Haaksiluoto Sinikka hi, fi ro 18B
Hackman Satu ru
Harkio Noora en, ra, ru ro 20C
Heinilä Iina äi, s2 ro 18D
Heinonen Anna mu, dt
Huhtilainen Leena en
Huttunen Annukka en ro 18A
Juhala Satu ma, tvt opiskelijoiden wilma-tunnukset
Korja Ullariikka bi, ge, te ro 19E
Korteniemi Antti ue, ps, yh ro 20B
Kuivalainen Päivi-Maria en, sa
Kuusniemi Sari äi ro 19D
Köngäs Marisa es, ita marisa.kongas@mercuria.fi
Latva Jarno ma, fy ro 19A
Lehtamo Sanna fy virkavapaa
Lento Taina ve opetus Vaskivuoren lukiossa
Liljeblad Mia ma, fy ro 18C
Lommi Henri ma, fy ro 20E
Nevalainen Anssi li, te
Noras Tuulikki äi, s2
Paljakka Laura ps, ue, et Sumppiksen yhteysopettaja
Parvinen Johanna ma ro 18E
Pohtola Taru en, sa ro 19B
Ryynänen Päivi li paivi.ryynanen@mercuria.fi
Salo Klaus ke
Savia Markku hi, yh ro 19C
Sulander Salme ru, yrittäjyys rehtori
Suomi Heli-Maria mu, dt virkavapaa
Takaneva Niina opo 20DE, 19CD, 18CDE, 174:t
Vatanen Sanni ma, tvt ro 20A

Yli-Tuina Minna opo 20ABC, 19ABE, 18AB, 174:t

Opiskelijakunnan hallitus 2020

Pj: Miro Vauhkonen

Varapj.: Myrsky Vesala

Sihteeri: Kelpo Koivaara

Tiedottaja: Rasmus Riikonen

Rahastonhoitaja: Niko Pitkänen

Emäntä/kokousjärjestelijä: Elsa Markkanen

O‍hjaava opettaja: Heli Groschup

‍Liikenneyhteydet:

Lukiomme sijaitsee hyvien kulkuyhteyksien varrella.

Kehärata: Martinlaakson asema P- ja I-junilla (esim. Helsingistä 21 min). Asemalta koululle viiden minuutin kävelymatka.

Bussit Vantaalta: 335, 575 ja 571

Bussit Espoosta: 565, 510 (Martinlaakson asemalle)

Bussit Nurmijärveltä: 934

(lisäksi bussit Hämeenlinnan väylän pysäkille 485, 486, 487, 490, 491, 492,495)

Nurmijärven suunnasta myös bussi + junayhteys kätevä. Vaihto junaan Kivistön asemalla.
Tai bussilla Hämeenlinnan väylää Martinlaakson liittymään saakka. Kelan koulumatkatuki korvaa molemmat matkustustavat (1.8.2018 alkaen myös junamatkan osuuden Louhelan asemalle).

Martinlaakson lukio

Martinlaaksontie 36

PL 2513

01030 Vantaan kaupunki

Rehtori: Salme Sulander,
+358 43 825 7199, salme.sulander@vantaa.fi

Lukiosihteeri: Arja Lohtander,
+358 40 537 4709, arja.lohtander@vantaa.fi

Vara- ja apulaisrehtori: Terhi Bergman,
+358 40 610 1621, terhi.bergman@vantaa.fi

Opinto-ohjaaja: Niina Takaneva,
+358 43 824 8947, niina.takaneva@vantaa.fi

Opinto-ohjaaja: Minna Yli-Tuina,
+358 43 824 8948, minna.yli-tuina@vantaa.fi

facebook instagram