Opiskelijakunta 2019

Martinlaakson opiskelijakunnan hallitus

Puheenjohtaja: Vilppu Viinikainen

Varapuheenjohtaja: Enni Pirilä

Sihteerit: Milla Rajala ja Tara Jormanainen

Tiedottajat: Saku Kosunen

Rahastonhoitaja: Genhui Huang

Isäntä ja emäntä: Elsa Markkanen, Niko Pitkänen

Ohjaava opettaja: Heli Groschup

Opiskelijakunnan hallituksen toimintasuunnitelma ja tavoitteet vuodelle 2019-2020:

Opiskelijakunnan hallitus on mukana päättämässä koulun asioista sekä toimii opiskelijoiden edunvalvojana.OPKH järjestää erilaisia tapahtumia ja kahvituksia ympäri vuoden, tekee aloitteita kouluviihtyvyyden hyväksi, osallistuu koulun tiimityöhön sekä edustaa lukiotamme erilaisissa tilaisuuksissa.Lukion opiskelijat ovat aina tervetulleita mukaan opiskelijakunnan hallituksen toimintaan, myös lukuvuoden aikana. Hallitus kokoustaa tiistaisin klo 14.45.Opiskelijakunnan ohjaavana opettajana toimii heli.groschup (heli.groschup@eduvantaa.fi)

Sähköpostiosoite: martsari.opiskelijakunta@gmail.com

Martinlaakson lukio

Martinlaaksontie 36

PL 2513

01030 Vantaan kaupunki

Rehtori: Salme Sulander,
+358 43 825 7199, salme.sulander@vantaa.fi

Lukiosihteeri: Arja Lohtander,
+358 40 537 4709, arja.lohtander@vantaa.fi

Vara- ja apulaisrehtori: Terhi Bergman,
+358 50 412 8173, terhi.bergman@vantaa.fi

Opinto-ohjaaja: Sari Heiskanen,
+358 43 824 8947, sari.h.heiskanen@vantaa.fi

Opinto-ohjaaja: Minna Yli-Tuina,
+358 43 824 8948, minna.yli-tuina@vantaa.fi

facebook instagram