Yhteystiedot

Käyntiosoite Martinlaaksonpolku 9, 01620 Vantaa

Postiosoite Martinlaaksonkoulu PL 2512 01030 Vantaa

Koulusihteeri Sirpa Happonen 040 6824 217, etu.suku@vantaa.fi

Koulusihteeri Iida Petäjäsaari ma, ke, etu.suku@vantaa.fi

Rehtori Ursula Snellman 043 8249 039, etu.suku@vantaa.fi

Virka-apulaisrehtori Riitta Kekäle 040 5340 601, etu.suku@vantaa.fi

Ovo-apulaisrehtori Ville Alanen 043 8249 040 etu.suku@eduvantaa.fi

Vararehtori Kalle Salokannel 043 824 9038 etu.suku@eduvantaa.fi


Henkilöstöhuone (opettajat, avustajat ja oppilashoitajat) 040 6830 026

Keittiö 040 1267 968

Kouluisäntä Jari Lappalainen 050 3121 920

Iltakäytön valvoja Anne Pekander 043 8249 496

Oppilaanohjaaja Leena Fredriksson 043 8267 046

Oppilaanohjaaja Eve Kortesalmi 040 6704 462

Oppilaanohjaaja Satu Karhu 0401940690

Koulukuraattori Sanna Kallio 040 7341 897

Koulupsykologi Eeva Vartiainen 040 8478 358

Terveydenhoitaja 1.-6.lk Anne Lönnqvist 050 3121 973

Terveydenhoitaja 7.-9.lk Saila Salmela 050 3121 589


Hammashoitola, luokat 1-9 ajanvaraus 09 8393 5300

Hammaslääkäri Elina Patovirta

Suuhygienisti Kirsi-Maria Henricson

Hammashoitaja Milla Tulisalo

OPETUSHENKILÖSTÖ






Sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi‍

Luokanohjaajat ja henkilöstö alaluokat:
1A Annukka Remsu
1B Kiira Mustonen
1C Sanni Ruottunen
1-2 D Tiina Elonen
1-2E Linda Liesiö
2A Sirpa Rönkä
2B Riitta-Liisa Mellin
3-4A Markku Sinisalo
3B Siru Liljeqvist
3C Hanna Tuomaala
3MU Päivi Niiranen
4B Kirsi-Maria Valvio
4E Ville Alanen & Satu Karhu
4MU Jenna Pihlaja
4-6D Maria Rinneaho
5A Julius Karlsson
5B Mark Kulmala
5C Anu Talus
5D Saara Hynynen
6A Jalo Walamies
6B Anna Mukari
6C Laura Koskela
6-7B Ulla Laakso
EN Mikko Väätäinen (VÄM)
EN, RU Niina Karvinen (NKA)
RU Anne Kilpeläinen (AKI)
S2 Iris Väyrynen (IRV)
S2 Ulla Laakso
Laaja-alainen erityisopettaja, lk 1-2 Anna Pettinen
Laaja-alainen erityisopettaja, lk 3-5 Virpi Mäki-Välkkilä
Laaja-alainen erityisopettaja, lk 4-6 Kati Valkonen
Koulunkäyntiavustajat yleisopetus:
Oppilashoitaja Helena Laur 1-4 lk
Koulunkäyntiavustaja Katy Jääskeläinen 1-2 lk
Koulunkäyntiavustaja Pirkko-Liisa Hänninen 1-5 lk
Koulunkäyntiavustaja Riitta Laaksonen 3-4 lk
Koulunkäyntiavustaja Riikka Salmensaari, 5-6 lk
Koulunkäyntiavustaja Ari Pousi, 8-9lk
Koulunkäyntiavustaja Hanni Mohamed, 7. lk
Koulunkäyntiavustaja Iia Hyvönen, 1-2D, 3-4A, 6-7B
Koulunkäyntiavustaja Noora Hiltunen 4-6D
Koulunkäyntiavustaja Marjo Särkelä KO, 1-2lk, 3-4D
Luokanohjaajat ja henkilöstö yläluokat:
7A Pasi Marttinen (PMA) LI, TE
6-7B Ulla Laakso (ULA) erityisluokanopettaja
7C Outi Aaltonen (OA) AI, S2
7D Saija Saraperä (SASA) HY, RU
7E Outi Palkama (OPA) LI, TE
7F Eve Kortesalmi (EKO) resurssiopettaja, OPO
7MU Johanna Kesänen (JK) EN, SA
8A Anne Kilpeläinen (AKI) RU, SA
8B Minna Halonen (MHA) BI, GE
8C Kalle Salokannel (KASA) FY, KE
8D Eija Ask (EAS) erityisluokanopettaja
8E Kristiina Kapanen (KRK) HY, TE, RA
8F Niina Karvinen (NKA) RU, EN
8MU Mikko Väätäinen (VÄM) EN
9A Hanna Nikkanen (HNI) MU
9B Tiina Nevanlinna (TNV)
9C Susanna Koskinen (SK) KS, TE
9D Janne Saarinen (JASA) AI, OpiTVT
9E Samuel Orvomaa (SOR) EN
9F Minna Mariapori (MIMAR) KO, TE
9G Henriika Punnonen (HPU) erityisluokanopettaja
Tiina Kuljupalo (TKP) TEPPO-opettaja
Henri Järvisalo (HENJ) BI, GE
Essi Syrjälä (Esy) UE, ET
Susan Lamberg (SLM) AI S2
Ida Numminen (IDNU) AI S2
Satu Sorvari (SSO) MA
Saara Syrjäsuo (SSY) MA
Paavo Jäntti (PAAJ) MA, FY, KE
Olli-Pekka Pusa FY, KE
Heikki Matikainen (HMAT) KS
Pirjo Kangas (PKA) KO
Leena Fredriksson (LFR) OPO
Leena Maunuksela (MAU) S2, AI
Katri Olander (KOL) MU, TE
Laura Nyström (LANY) laaja-alainen erityisopettaja
Anne Liikanen (AL) laaja-alainen erityisopettaja
Luokanohjaajat ja henkilöstö POP-luokat
POP m Maarit Johansson, erityisluokanopetta
Liidia Kazarjan, oppilashoitaja
Hilkka Tuiro, koulunkäyntiavustaja
Monica Müganen, koulunkäyntiavustaja
POP am Anna-Maija Vanhapiha, erityisluokanopettaja
Oona Koskinen, oppilashoitaja
Jarna Huff, koulunkäyntiavustaja
POP au Annika Ursin, erityisluokanopettaja
Sanna Suominen, oppilashoitaja
Marja-Liisa Lappalainen, oppilashoitaja
Laura Karhunen, oppilashoitaja
POP sh Sari Helander, erityisluokanopettaja
Satu Aalto, oppilashoitaja
Kirsi Vettenranta, koulunkäyntiavustaja
Riikka Larjos, oppilashoitaja
Riikka Hård af Segerstad, oppilashoitaja
POPk Kaisa Koskela (KKK) erityisluokanopettaja
Riina Paajanen oppilashoitaja
Josefina Saarenpää koulunkäyntiavustaja

‍Martinlaakson koulun vanhempainyhdistyksen yhteystiedot:

puheenjohtaja: Sirpa Riihiaho

Sposti: martinlaaksonkoulun.v.yhdistys@gmail.com

facebook: MARTILAAKSON KOULUN VANHEMPAINYHDISTYS

Martinlaakson koulu

Koulusihteeri Sirpa Happonen 040 682 4217

Kouluisäntä Jari Lappalainen 050 312 1920

Iltavahtimestari Anne Pekander 043 824 9496

Käyntiosoite: Martinlaaksonpolku 9

Postiosoite: Martinlaakson koulu PL 2512

01030 Vantaa

Rehtori ( Koulun johtaminen ja oppilaaksiotto, yläluokkalaisia koskevat asiat): Ursula Snellman,
043 8249 039, etu.suku@vantaa.fi

Virka-apulaisrehtori (alaluokkia, erityisopetusta ja vammaisopetusta koskevat asiat. TEPPO-opetus): Riitta Kekäle,
040 5340 601, etu.suku@vantaa.fi

Ovo-apulaisrehtori(koulunkäyntiavustajiin ja oppilashoitajiin sekä opiskelijoiden harjoitteluihin liittyvät asiat): Ville Alanen,
043 8249 040, etu.suku@eduvantaa.fi

Vararehtori(Opettajien sijaistuksiin liittyvät asiat):

Henkilöstöhuone (opettajat, avustajat ja oppilashoitajat):

Oppilaskunnan hallituksen vastaavat opettajat

facebook twitter youtube