Yhteystiedot

Käyntiosoite Martinlaaksonpolku 9, 01620 Vantaa

Postiosoite Martinlaaksonkoulu PL 2512 01030 Vantaa

Koulusihteeri Sirpa Happonen 040 6824 217, etu.suku@vantaa.fi

Koulusihteeri Iida Rantala ma, ke, etu.suku@vantaa.fi

Rehtori Ursula Snellman 043 8249 039, etu.suku@vantaa.fi

Virka-apulaisrehtori Kirsi Lahti 040 5340 601, etu.suku@vantaa.fi

Virka-apulaisrehtori Merja Kivioja 043 8249 040, etu.suku@vantaa.fi

Vararehtori Kalle Salokannel 043 824 9038, etu.suku@eduvantaa.fi


Henkilöstöhuone (opettajat, avustajat ja oppilashoitajat) 040 6830 026

Keittiö 040 1267 968

Kouluisäntä Jari Lappalainen 050 3121 920

Iltakäytön valvoja Anne Pekander 043 8249 496

Oppilaanohjaaja Leena Fredriksson 043 8267 046

Oppilaanohjaaja Eve Kortesalmi 040 6704 462

Oppilaanohjaaja Satu Karhu 0401940690

Koulukuraattori Kimmo Peltola 040 7341 897

Koulupsykologi Eeva Vartiainen 040 8478 358

Terveydenhoitaja 1.-6.lk Jenni Liukkonen 040 5883297

Terveydenhoitaja 7.-9.lk Saila Salmela 050 3121 589


Hammashoitola, luokat 1-9 ajanvaraus 09 8393 5300

Hammaslääkäri Elina Patovirta

Suuhygienisti Kirsi-Maria Henricson

Hammashoitaja Milla Tulisalo

OPETUSHENKILÖSTÖ

Sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi‍

Luokanohjaajat ja henkilöstö alaluokat

1A Annukka Remsu

1B Ilkka Surakka

1C Sanni Ruottunen

1-2F Tiina Elonen

2A Sanna Laine

2B Miia Kolehmainen

2C Linda Liesiö

3B Tatu Lehtinen

3C Erikka Suhonen

3MU Sanna Takala

2-3D Henrika Punnonen

4B Anna Mukari

4C Riitta-Liisa Mellin

4MU Jalo Walamies

4-5D Hanni Mohamed

5B Noora Nakari

5C Hanna Tuomaala

5MU Päivi Niiranen

6B Julius Karlsson

6E Mark Kulmala

6D Maria Rinneaho

6MU Jenna Pihlaja

S2 Iris Väyrynen (IRV)

S2 Ida Numminen (IDNU)

Laaja-alainen erityisopettaja, lk 1-2 Anna Pettinen

Laaja-alainen erityisopettaja, lk 3-4 Marko Hietaranta

Laaja-alainen erityisopettaja, lk 5-6 Kati Valkonen

Resurssiopettajat Anu Talus, Siru Liljeqvist ja Laura Koskela

Esi- ja alkuopetuksen tsemppariopettajat Elina Kivistö ja Laura Holmström

Koulunkäyntiavustaja Katy Jääskeläinen 1-2 lk

Koulunkäyntiavustaja Muntaha Mohamed 3-4 lk

Oppilashoitaja Mariana Sorits 1-2 lk, 6D, päivätoiminta

Koulunkäyntiavustaja Riitta Laaksonen 5-6 lk, päivätoiminta

Oppilashoitaja Iia Hyvönen 2-3D, 7D, päivätoiminta

Oppilashoitaja Helena Laur 1-6 lk

Luokanohjaajat ja henkilöstö yläluokat

7A Janne Saarinen (JASA) AI, Opitvt

7B Reetta Niemi (RN) BG, GE

7C Hagos Berhane (HBE) erityisluokanopettaja

7D Pirjo Kangas (PKA) KO ja Minna Mariapori (MIMAR) KO

7E Miia Pitkänen (MIPI) RU, SA

7F Susanna Koskinen (SK) KS, TE

7G Kalle Leinonen (KLEI) LI, TE

7MU Hanna Nikkanen (HNI) MU ja Katri Olander (OKA) MU, TE

8A Saara Syrjäsuo (SSY) MA

8B Olli-Pekka Pusa (OPU) FY, KE

8C Susan Lamberg (SLM) AI, S2, ILM

8D Essi Yrjälä (EYR) UE, ET

8E Eija Ask (EAS) erityisluokanopettaja

8F Samuel Orvomaa (SOR) EN

8G Iida Numminen (IDNU) S2, AI

8MU Satu Sorvari (SSO) MA

8-9H Ulla Laakso (ULA) erityisluokanopettaja

9A Pasi Marttinen (PMA) LI, TE

9C Outi Aaltonen (OA) AI, S2

9D Saija Saraperä (SASA) HY

9E Outi Palkama (OPA) LI, TE

9F Heikki Matikainen (HMAT) KS

9MU Johanna Kesänen (JK) EN, SA

Leena Fredriksson (LFR) OPO

Eve Kortesalmi (EKO) OPO

Satu Karhu (SAKA) TEPPO

Leena Maunuksela (MAU) S2, AI

Laura Nyström (LANY) laaja-alainen erityisopettaja

Anne Liikanen (AL) laaja-alainen erityisopettaja

Tiina Kulju-Palo (TKP) laaja-alainen erityisopettaja

Tiina Nevanlinna (TNV) KU

Susanna Koskinen (SK) KS

Kalle Salokannel (KASA) FY, KE

Anni Sydänmaalakka (ASY) MA

Veera Sinikallio (VSI) MA, FY, KE

Mikko Väätäinen (VÄM) EN

Kalle Leinonen (KALE) LI, TE

Minna Halonen (MHA) BI, GE

Kristiina Kapanen (KRK) RA, HY

Koulunkäyntiavustaja Samu Pakarinen 7-8lk

Koulunkäyntiavustaja Sami Kuronen 8-9lk

Koulunkäyntiavustaja Ari Pousi 8E

Luokanohjaajat ja henkilöstö vammaisopetus

POP am Anna-Maija Vanhapiha erityisluokanopettaja

Oona Koskinen oppilashoitaja

Anna Tolppola oppilashoitaja

POP k Kaisa Koskela erityisluokanopettaja

x oppilashoitaja

Liidia Kazarjan oppilashoitaja

Anu Vuoroksa oppilashoitaja

Ilona Timonen koulunkäyntiavustaja

POP au Annika Ursin erityisluokanopettaja

Marja-Liisa Lappalainen oppilashoitaja

Riikka Larjos oppilashoitaja

Hilkka Tuiro koulunkäyntiavustaja

POP sh Sari Helander erityisluokanopettaja

Satu Aalto oppilashoitaja

Kirsi Vettenranta koulunkäyntiavustaja

Sanna Suominen oppilashoitaja

Iiris Kivioja oppilashoitaja

Kehitysvamman tai autismin vuoksi oppilaan opetus järjestetään kaupunkitasoisissa erityisen tuen ryhmissä. Näistä ryhmistä käytetään Martinlaakson koulussa nimitystä pop-ryhmät. Ohjautuminen ryhmiin tapahtuu läntisen alueen aluekoordinaattori Taru Asikaisen kautta. Opetuspaikasta tekee tällöin päätöksen perusopetuksen aluepäällikkö Merja Kuokka.

‍Martinlaakson koulun vanhempainyhdistyksen yhteystiedot:

puheenjohtaja: Heidi Hoffrén

Sposti: martsarivy@gmail.com

facebook: MARTILAAKSON KOULUN VANHEMPAINYHDISTYS

Martinlaakson koulu

Koulusihteeri Sirpa Happonen 040 682 4217

Kouluisäntä Jari Lappalainen 050 312 1920

Iltavahtimestari Anne Pekander 043 824 9496

Käyntiosoite: Martinlaaksonpolku 9

Postiosoite: Martinlaakson koulu PL 2512

01030 Vantaa

Rehtori ( Koulun johtaminen ja oppilaaksiotto): Ursula Snellman,
043 8249 039, etu.suku@vantaa.fi

Virka-apulaisrehtori (luokkia 1,3,5 + 7a-d koskevat asiat, erityisopetusta koskevat asiat. TEPPO-opetus, opiskelijoiden harjoitteluihin liittyvät asiat, esi- ja alkuopetuksen yhteistyö): Kirsi Lahti,
040 5340 601, etu.suku@vantaa.fi

Virka-apulaisrehtori (Luokkia 2,4,6 + 7e-g + mu ,vammaisopetuksen, koulunkäyntiavustajiin ja oppilashoitajiin liittyvät asiat: Merja Kivioja,
043 8249 040, etu.suku@vantaa.fi

Vararehtori (Opettajien sijaistuksiin liittyvät asiat): Kalle Salokannel (0438249038)


Henkilöstöhuone (opettajat, avustajat ja oppilashoitajat): p. 0406380026

Oppilaskunnan hallituksen vastaavat opettajat

facebook twitter youtube