Lärarna

Namn E-postadress Ämne Övrigt
Anne Ahlqvist
anne.ahlqvist(at)eduvantaa.fi franska, svenska och litteratur
KF 9D
Kristian Ahonen kristian.ahonen(at)eduvantaa.fi ortodox religion
Patricia Antman patricia.antman(at)eduvantaa.fi musik
Nora Blomqvist-Abdi nora.blomqvistabdi(at)eduvantaa.fi elevhandledare
Oskar Dikert
oskar.dikert(at)eduvantaa.fi samhällslära
Johan Forssten johan.forssten(at)eduvantaa.fi matematik, fysik, IT KF 7C
Annette Granvik
annette.granvik(at)eduvantaa.fi svenska och litteratur KF 9A
Marica Guldbrand
marica.guldbrand(at)eduvantaa.fi svenska och litteratur KF 9E
Daniel Hedman
daniel.hedman(at)eduvantaa.fi matematik, fysik KF 7E
Niklas Holmberg niklas.holmberg(at)eduvantaa.fi religion, aktivt medborgarskap KF 7D
Katianna Hovi-Meronen
katianna.hovimeronen(at)eduvantaa.fi huslig ekonomi
Ann-Christine Kaski anki.kaski(at)eduvantaa.fi skolgångsbiträde
Markus Korpela markus.korpela(at)eduvantaa.fi teknisk slöjd
Anniina Lamppu-Andersson
anniina.lamppu(at)eduvantaa.fi hälsokunskap KF 8C
Karin Lindgren
karin.lindgren(at)eduvantaa.fi textilslöjd, huslig ekonomi KF 9C
Jan Lindqvist jan.lindqvist(at)eduvantaa.fi ungdomsledare i Flexen
Barbro Lundström barbro.lundstrom(at)eduvantaa.fi biologi, geografi KF 8B
Kristian Malvet
kristian.malvet(at)eduvantaa.fi
finska KF 8E
Hans Manderbacka
hans.manderbacka(at)eduvantaa.fi resurslärare, samhällslära
Anna-Maria Manninen
annamaria.manninen(at)eduvantaa.fi specialundervisning
Marielle Mursu
marielle.mursu(at)eduvantaa.fi kemi
Rektor
Elisa Niinistö elisa.niinisto(at)eduvantaa.fi finska, tyska KF 7A
Sirkku Nikamaa-Linder sirkku.nikamaalinder(at)eduvantaa.fi engelska, svenska och litteratur, franska KF 8A
Minna Nunez-Garces
minna.nunezgarces(at)eduvantaa.fi historia, samhällslära
Bitr.rektor, KF 7F
Mariana Nylund
mariana.nylund(at)eduvantaa.fi bildkonst

Eva Nyreen eva.nyreen(at)eduvantaa.fi spanska
Olavi Pietikäinen
olavi.pietikainen(at)eduvantaa.fi matematik, fysik, livsåskådning, företagsamhet
Isto Rajala
isto.rajala(at)eduvantaa.fi musik
Pia Rannikko
pia.rannikko(at)eduvantaa.fi matematik
KF 9B
Ingrid Riska
ingrid.riska(at)eduvantaa.fi tyska, engelska,
B-finska

Helena Rönnholm helena.ronnholm(at)eduvantaa.fi speciallärare KF Fokusklass
Mikaela Sandman
mikaela.sandman(at)eduvantaa.fi specialundervisning i smågrupp

Sara Sandström
sara.sandstrom(at)eduvantaa.fi biologi, geografi, hälsokunskap,

KF 8D
Jonna Sundqvist
jonna.sundqvist(at)eduvantaa.fi kemi, matematik KF 9F
Ylva Hellgren-Tibaldi ylva.hellgrentibaldi(at)eduvantaa.fi ungdomsledare i Fokusklassen
Teresa Vuorensola-Perkiö
teresa.vuorensola(at)eduvantaa.fi specialklasslärare
KF flexklassen
Charlotta Wackström charlotta.wackstrom(at)eduvantaa.fi gymnastik
Christer Weckström christer.weckstrom(at)eduvantaa.fi gymnastik
Minna Åkerman minna.akerman(at)eduvantaa.fi engelska KF 7B
Anna Öhman anna.ohman(at)eduvantaa.fi historia, samhällslära

Helsinge Skola

Lärarrum 040-6898250

Övitsbölevägen 3

PB 8515

01030 Vanda stad

Rektor: Marielle Mursu,
040-5932877

Skolsekreterare: Susann Gädda,
050-3146265

facebook instagram