Lärarna

Namn E-postadress Ämne Övrigt
Anne Ahlqvist
anne.ahlqvist(at)helsinge.fi franska, svenska och litteratur
KF 7D
Patricia Antman patricia.antman(at)helsinge.fi musik
Oskar Dikert
oskar.dikert(at)helsinge.fi historia, samhällslära
Johan Forssten johan.forssten(at)helsinge.fi matematik, fysik KF 8D
Sixten Granroth
sixten.granroth(at)helsinge.fi religion
Annette Granvik
annette.granvik(at)helsinge.fi svenska och litteratur KF 9C
Marica Guldbrand
marica.guldbrand(at)helsinge.fi svenska och litteratur KF 7E
Daniel Hedman
daniel.hedman(at)helsinge.fi matematik, fysik KF 8B
Katianna Hovi-Meronen
katianna.hovimeronen(at)helsinge.fi huslig ekonomi KF 8E
Ann-Christine Kaski anki.kaski[at)helsinge.fi skolgångsbiträde
Anniina Lamppu-Andersson
anniina.lamppu(at)helsinge.fi religion KF 9E
Karin Lindgren
karin.lindgren(at)helsinge.fi textilslöjd, hälsokunskap, B-finska KF 9D
Barbro Lundström barbro.lundstrom(at)helsinge.fi biologi, geografi KF 9F
Laura Lybeck laura.lybeck(at)helsinge.fi finska, tyska KF 7C
Kristian Malvet
kristian.malvet(at)helsinge.fi
finska KF 9A
Hans Manderbacka
hans.manderbacka(at)helsinge.fi resurslärare, samhällslära KF 8C
Hanna Mannerström hanna.mannerstrom(at)helsinge.fi musik
Anna-Maria Manninen
annamaria.manninen(at)helsinge.fi specialundervisning
Marcus Mohlin
marcus.mohlin(at)helsinge .fi
teknisk slöjd
Marielle Mutka
marielle.mutka(at)helsinge.fi kemi, fysik
Rektor
Sirkku Nikamaa-Linder sirkku.nikamaalinder(at)helsinge.fi engelska, svenska och litteratur KF 8D
Minna Nunez-Garces
minna.nunezgarces(at)helsinge.fi historia, samhällslära
Bitr.rektor
Mariana Nylund
mariana.nylund(at)helsinge.fi bildkonst

Olavi Pietikäinen
olavi.pietikainen(at)helsinge.fi IT, företagsamhet, finska, engelska
Jessica Portin jessica.portin(at)helsinge.fi gymnastik
Isto Rajala
isto.rajala(at)helsinge.fi musik (tjänstledig hösten 2019)
Pia Rannikko
pia.rannikko(at)helsinge.fi matematik
KF 7B
Ingrid Riska
ingrid.riska(at)helsinge.fi tyska, engelska
Helena Rönnholm helena.ronnholm(at)helsinge.fi speciallärare
Mikaela Sandman
mikaela.sandman(at)helsinge.fi specialundervisning i smågrupp

Sara Sandström
sara.sandstrom(at)helsinge.fi biologi, geografi, hälsokunskap
KF 9B
Patricia Snellman patricia.snellman(at)helsinge.fi handledare i flexklassen
Jonna Sundqvist
jonna.sundqvist(at)helsinge.fi kemi, matematik KF 7F
Mirkka Ukkonen mirkka.ukkonen(at)helsinge.fi elevhandledning
Teresa Vuorensola-Perkiö
teresa.vuorensola(at)helsinge.fi specialklasslärare
KF flexklassen
Julia Ulkuniemi julia.ulkuniemi(at)helsinge.fi skolgångsbiträde
Christer Weckström
christer.weckstrom(at)helsinge.fi gymnastik

Minna Åkerman
minna.akerman(at)helsinge.fi engelska KF 8A

Helsinge Skola

Lärarrum 040-6898250

Övitsbölevägen 3

PB 8515

01030 Vanda stad

Rektor: Marielle Mutka,
040-5932877

Skolsekreterare: Susann Gädda,
050-3146265

facebook instagram