Lärarna

Namn E-postadress Ämne Övrigt
Anne Ahlqvist
anne.ahlqvist(at)helsinge.fi franska, svenska och litteratur
KF 8D
Patricia Antman patricia.antman(at)helsinge.fi musik
Nora Blomqvist-Abdi nora.blomqvistabdi(at)helsinge.fi elevhandledare
Oskar Dikert
oskar.dikert(at)helsinge.fi historia, samhällslära, företagsamhet, aktivt medborgarskap KF 8A
Simon Djupsjöbacka simon.djupsjobacka(at)helsinge.fi samhällslära
Johan Forssten johan.forssten(at)helsinge.fi matematik, fysik KF 9D
Sixten Granroth
sixten.granroth(at)helsinge.fi religion
Annette Granvik
annette.granvik(at)helsinge.fi svenska och litteratur
Marica Guldbrand
marica.guldbrand(at)helsinge.fi svenska och litteratur KF 8E
Daniel Hedman
daniel.hedman(at)helsinge.fi matematik, fysik KF 9B
Katianna Hovi-Meronen
katianna.hovimeronen(at)helsinge.fi huslig ekonomi KF 9E
Ann-Christine Kaski anki.kaski[at)helsinge.fi skolgångsbiträde
Markus Korpela markus.korpela(at)helsinge.fi teknisk slöjd
Anniina Lamppu-Andersson
anniina.lamppu(at)helsinge.fi religion KF 7C
Karin Lindgren
karin.lindgren(at)helsinge.fi textilslöjd, hälsokunskap KF 8C
Jan Lindqvist jan.lindqvist(at)helsinge.fi ungdomsledare i Flexen
Barbro Lundström barbro.lundstrom(at)helsinge.fi biologi, geografi KF 7B
Kristian Malvet
kristian.malvet(at)helsinge.fi
finska KF 7E
Hans Manderbacka
hans.manderbacka(at)helsinge.fi resurslärare, samhällslära KF 9C
Anna-Maria Manninen
annamaria.manninen(at)helsinge.fi specialundervisning
Mindi Meyer mindi.meyer(at)helsinge.fi
matematik, fysik, IT
Marielle Mursu
marielle.mursu(at)helsinge.fi kemi
Rektor
Elisa Niinistö elisa.niinisto(at)helsinge.fi finska, tyska
Sirkku Nikamaa-Linder sirkku.nikamaalinder(at)helsinge.fi engelska, svenska och litteratur KF 7A
Minna Nunez-Garces
minna.nunezgarces(at)helsinge.fi historia, samhällslära
Bitr.rektor
Mariana Nylund
mariana.nylund(at)helsinge.fi bildkonst

Eva Nyreen eva.nyreen(at)helsinge.fi spanska
Olavi Pietikäinen
olavi.pietikainen(at)helsinge.fi finska
Isto Rajala
isto.rajala(at)helsinge.fi musik
Pia Rannikko
pia.rannikko(at)helsinge.fi matematik
KF 8B
Ingrid Riska
ingrid.riska(at)helsinge.fi tyska, engelska
Helena Rönnholm helena.ronnholm(at)helsinge.fi speciallärare KF Fokusklass
Mikaela Sandman
mikaela.sandman(at)helsinge.fi specialundervisning i smågrupp

Sara Sandström
sara.sandstrom(at)helsinge.fi biologi, geografi, hälsokunskap,
aktivt medborgarskap
KF 7D
Patricia Snellman patricia.snellman(at)helsinge.fi gymnastik, resurslärare
Jonna Sundqvist
jonna.sundqvist(at)helsinge.fi kemi, matematik KF 8F
Ylva Hellgren-Tibaldi ylva.hellgrentibaldi(at)helsinge.fi ungdomsledare i Fokusklassen
Teresa Vuorensola-Perkiö
teresa.vuorensola(at)helsinge.fi specialklasslärare
KF flexklassen
Charlotta Wackström charlotta.wackstrom(at)helsinge.fi gymnastik
Christer Weckström christer.weckstrom(at)helsinge.fi gymnastik
Minna Åkerman minna.akerman(at)helsinge.fi engelska KF 9A

Helsinge Skola

Lärarrum 040-6898250

Övitsbölevägen 3

PB 8515

01030 Vanda stad

Rektor: Marielle Mursu,
040-5932877

Skolsekreterare: Susann Gädda,
050-3146265

facebook instagram