Lärarkåren läsåret 2021-2022

Du kontaktar lärarna bäst via Wilma eller e-post (fornamn.efternamn @ eduvantaa.fi). Vänligen notera att e-postadressen till övrig personal (rektor och studerandevårdspersonal) slutar på @ vantaa.fi..

Lärarkåren 2021-2022
Namn Epostadress Ämne Övrigt
Anne Ahlqvist anne.ahlqvist(at)eduvantaa.fi Franska
Kristian Ahonen kristian.ahonen(at)eduvantaa.fi Ortodox religion
Patricia Antman patricia.antman(at)eduvantaa.fi Musik
Pär Andersson par.andersson(at)eduvantaa.fi Modersmål och litteratur Grupphandledare 1A
Johanna Blomstedt johanna.blomstedt(at)vantaa.fi Tyska Rektor
Sofie Dahlbacka sofie.dahlbacka(at)eduvantaa.fi Biologi, geografi och hälsokunskap (ettor)
Oskar Dikert oskar.dikert(at)eduvantaa.fi Historia, samhällslära Grupphandledare 1B
Simon Djupsjöbacka simon.djupsjobacka(at)eduvantaa.fi Speciallärare
Charlotte Elf-Grandin charlotte.elf-grandin(at)eduvantaa.fi Biologi, geografi, hälsokunskap Grupphandledare 3B
Ali Grönqvist ali.gronqvist(at)eduvantaa.fi Kort matematik, kemi Grupphandledare 2A
Victor Norkko victor.norkko(at)eduvantaa.fi Studiehandledare
Emelie Kallman emelie.kallman(at)eduvantaa.fi Speciallärare Moderskapsledig läsåret 21-22
Oskar Lindblom oskar.lindblom(at)eduvantaa.fi Religion, psykologi, filosofi
Kristoffer Lindell kristoffer.lindell(at)eduvantaa.fi Lång matematik, fysik, robotik Grupphandledare 2B
Mariana Nylund mariana.nylund(at)eduvantaa.fi Bildkonst
Eva Nyreen eva.nyreen(at)eduvantaa.fi Spanska Vicerektor
Ramsay Yu ramsay.yu(at)eduvantaa.fi Kinesiska
Ingrid Riska ingrid.riska(at)eduvantaa.fi Tyska
Aino Savolainen aino.savolainen(at)eduvantaa.fi Finska Grupphandledare 3A
Jannika Siimelä jannika.siimela(at)eduvantaa.fi Engelska
Christer Weckström christer.weckstrom(at)eduvantaa.fi Gymnastik
Charlotta Wackstöm charlotta.wackstrom(at)eduvantaa.fi Gymnastik

Helsinge gymnasium

PB 8516

01030 Vanda stad

Besöksadress:

Övitsbölevägen 3

01510 Vanda, Finland

Rektor: Johanna Blomstedt,
tel. 040 749 2532, johanna.blomstedt(at)vantaa.fi

Sekreterare: Susann Gädda,
tel. 050 314 6265, susann.gadda(at)vantaa.fi

Lärarrum:
tel. 040 193 6460

facebook instagram