Lärarkåren läsåret 2020-2021

Du kontaktar lärarna bäst via Wilma eller e-post (fornamn.efternamn @ helsinge.fi). Vänligen notera att e-postadressen till övrig personal (rektor och studerandevårdspersonal) slutar på @ vantaa.fi..

Lärarkåren 2020-2021
Namn Epostadress Ämne Övrigt
Anne Ahlqvist anne.ahlqvist(at)helsinge.fi Franska
Kristian Ahonen kristian.ahonen(at)helsinge.fi Ortodox religion
Patricia Antman patricia.antman(at)helsinge.fi Musik
Pär Andersson par.andersson(at)helsinge.fi Modersmål och litteratur Grupphandledare 3A
Johanna Blomstedt johanna.blomstedt(at)vantaa.fi Tyska Rektor
Charlotte Elf-Grandin charlotte.elf-grandin(at)helsinge.fi Biologi, geografi, hälsokunskap Grupphandledare 3B, moderskapsledig 2020-2021
Sixten Granroth sixten.granroth(at)helsinge.fi Religion, filosofi, psykologi
Ali Grönqvist ali.gronqvist(at)helsinge.fi Kort matematik, kemi Grupphandledare 1A
Victor Norkko victor.norkko(at)helsinge.fi Studiehandledare
Emelie Kallman emelie.kallman(at)helsinge.fi Speciallärare Grupphandledare 4or
Kristoffer Lindell kristoffer.lindell(at)helsinge.fi Lång matematik, fysik, robotik
Mariana Nylund mariana.nylund/at)helsinge.fi Bildkonst
Eva Nyreen eva.nyreen(at)helsinge.fi Spanska Vicerektor
Aino Pitkäniemi aino.pitkaniemi(at)helsinge.fi Finska Grupphandledare 2A
Ramsay Yu ramsay.yu(at)helsinge.fi Kinesiska
Ingrid Riska ingrid.riska(at)helsinge.fi Tyska
Anna Småros anna.smaros(at)helsinge.fi Engelska Grupphandledare 1B
Christoffer Steffansson christoffer.steffansson(at)helsinge.fi Filosofi
Christer Weckström christer.weckstrom(at)helsinge.fi Gymnastik
Charlotta Wackstöm charlotta.wackstrom(at)helsinge.fi Gymnastik
Simon Djupsjöbacka simon.djupsjobacka(at)helsinge.fi Historia, samhällslära Grupphandledare 2B
Sofie Dahlbacka sofie.dahlbacka(at)helsinge.fi Vikarie i biologi, geografi, hälsokunskap Vikarierande grupphandledare 3B

Helsinge gymnasium

PB 8516

01030 Vanda stad

Besöksadress:

Övitsbölevägen 3

01510 Vanda, Finland

Rektor: Johanna Blomstedt,
tel. 040 749 2532, johanna.blomstedt(at)vantaa.fi

Sekreterare: Susann Gädda,
tel. 050 314 6265, susann.gadda(at)vantaa.fi

Lärarrum:
tel. 040 193 6460

facebook instagram