Henkilökunta 2019-20

Hallinto:

‍Rehtori: Sari Silander 040 778 3594 (sari.silander@vantaa.fi)

Virka-apulaisrehtori: Eeva-Maria Lappalainen 040 595 2701 (eve.lappalainen@vantaa.fi)

Vararehtori: Hanna Kurjenluoma 043 825 2163 (hanna.kurjenluoma@eduvantaa.fi)

Koulusihteerit: Salla Solla 050 302 5569 (salla.solla@vantaa) Mira Jäntti (ti-to) 040 489 4437 (mira.jantti@vantaa.fi)

Opettajat (Keimolanmäen opetuspiste):

1K Helen Kaila

2K Heli Kortemaa

Opettajat (Aurinkokiven koulu):

1A Pauliina Tolonen, Minttu Yli-Honkola (minttu.ylihonkola@eduvantaa.fi)

1B Laura Ylämäki, Noora Torvinen

2A Emma Kaattari, Elina Kokko, Neea Lee, Pauliina Leskinen

3A Tanja Pekkanen, Heidi Idman

3B Miia Pieniniemi

3M Anni Immonen

4A Lilli Niskanen, Elina Holopainen

4B Anja Kiviluoto

4M Mirka Vainionmäki

5A Hanna Kurjenluoma, Anna Turunen

5M Elina Oksanen

6A Minna Toivonen, Sini Konttinen

6M Tiia Aherva-Salonen (tiia.ahervasalonen@eduvantaa.fi)

7A Markus Tuulari

7B Laura Korhonen RU/EN (laura.2.korhonen@eduvantaa.fi)

7C Iiris Eronen RU/EN

7D Jukka Hynönen HY

7E Robert Juvonen LI

7F Riitta Lauranne KU

7G Elina Lasma AI

8A Merja Kostiainen

8B Ilari Heitto MA/FK

8C Sanni Suoniemi MA/FK

8D Heidi Liukkonen BG

8E Tanja Latvasalo AI

8F Petri Einiö MA/FK

9A Joona Niemi

9B Kirsi Hietanoro-Backman AI (kirsi.hietanoro@eduvantaa.fi)

9C Tero Rikkonen MU

9D Annukka Mäntynen KS

9E Erja Heinonen MA/FK

9F Pekka Pietarinen EN

9G Anne Soini EN/ES

Muut aineenopettajat:

Helena Hurme KO

Riikka Leinonen LI

Sanna Manninen KO

Henna Mäkinen BG

Saana Pekkanen UE/ET

Mika Pellikka MA/FK

Mimmi Puirola ES (4lk, 6lk)

Milka Sirén MA/FK

Katja Stude TT

Heli Tahkoniemi MA/FK

Iida Välimaa HY

Oppilaanohjaajat:

Sanna Puputti 040 595 3137 (sanna.puputti@vantaa.fi)

Mirja Blomholm 040 593 2754 (mirja.blomholm@vantaa.fi)

TEPPO-opettaja: Anna-Maria Pakarinen 040 595 1873 (annamaria.pakarinen@vantaa.fi)

Resurssiopettajat: Venla Ylimäki 5-6lk, Tuuli Lahti 6lk

Erityisopettajat:

1-2lk Satu Ilmakangas

3-4lk Marjo Junka

5-6lk Kati Hopeavirta

7-8lk Vili Markkanen

8-9lk Jaana Myllynen

Muut kuin koulun omat opettajat:

Ulla Rajamäki, ortodoksi uskonto 1-9lk (opetus Aurinkokiven koululla)

Cheikh Danfa, islamin uskonto 1-6lk (opetus Aurinkokiven koululla)

Paula Tuomi, islamin uskonto 7-9lk (opetus Ylästön koululla)

Olga Bhebhe, katolinen uskonto (opetus Aurinkokiven koululla)

Marja Tervaniemi, A2-ruotsi 6lk (opetus Kanniston koululla)

Koulunkäyntiavustajat: Seija Viljakainen, Veera Rossilahti, Ulla Pyylampi, Tiina Pentikäinen, Hanna Rausku,

Karoliina Kautto ja Eetu Siiskonen

Opettajien ja avustajien sähköposti on muotoa etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi

Kouluterveydenhoitaja: Sari Jurvelin 050 312 2141 ma-pe (sari.jurvelin@vantaa.fi),

Jenni Liukkonen 050 312 1590 ma ja to (jenni.liukkonen@vantaa.fi)

Koulupsykologi: Krista Salokannel 040 847 4841 (krista.salokannel@vantaa.fi)

Koulukuraattori: Hannele Räsänen 040 734 1970 (hannele.rasanen@vantaa.fi)

M‍uita yhteystietoja:

Vahtimestarit: 043 826 9320 (aurinkokivi@palmia.fi), paikalla arkisin klo 7-22.30

Keittiö: 040 184 2304 (kouluravintola.aurinkokivi@palmia.fi)

Vapaa-ajan käyttöön liittyvät kysymykset:

Palvelupäällikkö: Pekka Tuokko 040 350 6452 arkisin 8-16 (pekka.tuokko@palmia.fi)

Vahtimestarit: 043 826 9320 (aurinkokivi@palmia.fi), paikalla arkisin klo 7-22.30

Aurinkokiven koulu

Aurinkokivenkuja 1, 01700 Vantaa

PL 2502, 01030 Vantaan kaupunki

Rehtori:
Sari Silander, 040 778 3594

Virka-apulaisrehtori:
Eve Lappalainen, 040 595 2701

Vararehtori:
Hanna Kurjenluoma, 043 825 2163

Koulusihteeri: Salla Solla
050 302 5569


Koulusihteeri (ti-to): Mira Jäntti
040 489 4437


Vahtimestarit: 043 826 9320

Keimolanmäen opetuspiste

Ajolenkki 8, 01700 Vantaa

PL 2524, 01030 Vantaan kaupunki

Opettajat: 040 484 0429

facebook