Henkilökunta 2020-21

Hallinto:

‍Rehtori: Sari Silander 040 778 3594 (sari.silander@vantaa.fi)

Virka-apulaisrehtori: Eeva-Maria Lappalainen 040 595 2701 (eve.lappalainen@vantaa.fi)

Apulaisrehtori: Hanna Kurjenluoma 043 825 2163 (hanna.kurjenluoma@eduvantaa.fi)

Koulusihteerit:

Salla Solla 050 302 5569 (salla.solla@vantaa), luokat 1-6

Mira Jäntti 040 489 4437 (mira.jantti@vantaa.fi), luokat 7-9 (ti-to)

Keimolanmäen opetuspisteen opettajat (luokat 1-3):

1K Lilli Niskanen, 2-3K Helén Kaila

Koulunkäyntiavustaja: Ella Maijala

Aurinkokiven koulun opettajat (luokat 1-9):

1A Minna Toivonen, Tiia Aherva-Salonen (tiia.ahervasalonen@eduvantaa.fi)

1B Eeva Tenhola, Annina Kräkin

2A Pauliina Tolonen, Minttu Yli-Honkola (minttu.ylihonkola@eduvantaa.fi)

2B Laura Ylämöki, Mira Ruotsalainen (mira.2.ruotsalainen@eduvantaa.fi)

3A Veera Hug, Karoliina Kipinoinen

3B Pauliina Leskinen

3M Emma Kaattari

4A Heidi Idman, Verna Nurmiranta

4B Tommi Arola

4M Anni Immonen (anni.2.immonen@eduvantaa.fi)

5A Elina Holopainen, Aulikki Mattila

5B Sini Konttinen

5M Mirka Vainiomäki

6A Anna Turunen, Sini Korppi-Tommola (sini.korppitommola@eduvantaa.fi), Hanna Kurjenluoma

6M Elina Oksanen

Resurssiopettaja (alakoulu): Heli Kortemaa

7A Mervi Johansson

7B Katja Stude, TT, LI

7M Tero Rikkonen, MU

7D Mimmi Puirola, espanja

7E Hanna Mommo, KO

7F Sanna Manninen, KO

7G Henna Mäkinen, BI/GE

7H Iida Välimaa, HI/YH

8A Markus Tuulari

8B Laura Korhonen RU (laura.2.korhonen@eduvantaa.fi)

8C Iiris Eronen RU/EN

8D Jukka Hynönen HI/YH

8E Anu Sauhke, LI

8F Riitta Lauranne, KU

8G Elina Lasma, AI/S2

9A Mia Salminvuo (miahenriikka.salminvuo@eduvantaa.fi)

9B Ilari Heitto, MA/FY/KE

9C Sanni Suoniemi, MA/FY/KE

9D Heidi Liukkonen, BI/GE

9E Tanja Latvasalo, AI/S2

9F Petri Einiö, MA/FY/KE

Muut aineenopettajat:

Kirsi Hietanoro-Backman, AI (kirsi.hietanoro@eduvantaa.fi)

Roddy Zimny, AI/S2

Pekka Pietarinen, EN

Anne Soini, EN, espanja

Mika Pellikka MA/FY/KE

Milka Sirén MA/FY/KE

Konsta Uimonen, MA/FY/KE

Johanna Göransson, MA/FY/KE

Saana Pekkanen UE/ET

Anssi Kantola, KS

Annukka Mäntynen, KS

Hillaelina Hämäläinen, LI (hillaelina.hamalaine@eduvantaa.fi)

Oppilaanohjaajat:

Sanna Puputti 040 595 3137 (sanna.puputti@vantaa.fi)

Mirja Blomholm 040 593 2754 (mirja.blomholm@vantaa.fi)

Anna-Maria Pakarinen, TEPPO-opetus 040 595 1873 (annamaria.pakarinen@vantaa.fi)

Erityisopettajat:

1-2lk Satu Ilmakangas

4-5lk Marjo Junka

3lk, 6lk Kati Hopeavirta

7-9lk Vili Markkanen, Eeva-Kaarina Ikonen

Muut kuin koulun omat opettajat:

Ulla Rajamäki, Dani Puolimatka, ortodoksi uskonto 1-9lk

Heidi Vehviläinen, islamin uskonto 1-9lk

Olga Bhebhe, katolinen uskonto

Virpi Kananoja, buddhalainen uskonto

Koulunkäyntiavustajat:

Seija Viljakainen, Veera Rossilahti, Ulla Pyylampi, Tiina Pentikäinen, Eetu Siiskonen, Julia Meronen, Leena Lönnroth

Opettajien ja avustajien sähköposti on muotoa etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi

Kouluterveydenhoitaja:

Sari Jurvelin 050 312 2141 ma-pe (sari.jurvelin@vantaa.fi),

Marjo Partti 050 312 1590 ma, ke, to (marjo.partti@vantaa.fi)

Koulupsykologi: Krista Salokannel 040 847 4841 (krista.salokannel@vantaa.fi)

Koulukuraattori: Hannele Räsänen 040 734 1970 (hannele.rasanen@vantaa.fi)

M‍uita yhteystietoja:

Vahtimestarit: 043 826 9320 (aurinkokivi@palmia.fi), paikalla arkisin klo 7-22.30

Keittiö: 040 184 2304 (kouluravintola.aurinkokivi@palmia.fi)

Vapaa-ajan käyttöön liittyvät kysymykset:

Palvelupäällikkö: Pekka Tuokko 040 350 6452 arkisin 8-16 (pekka.tuokko@palmia.fi)

Vahtimestarit: 043 826 9320 (aurinkokivi@palmia.fi), paikalla arkisin klo 7-22.30

Aurinkokiven koulu

Aurinkokivenkuja 1, 01700 Vantaa

PL 2502, 01030 Vantaan kaupunki

Rehtori:
Sari Silander, 040 778 3594

Virka-apulaisrehtori:
Eve Lappalainen, 040 595 2701

Apulaisrehtori:
Hanna Kurjenluoma, 043 825 2163

Koulusihteeri: Salla Solla, luokat 1-6
050 302 5569


Koulusihteeri: Mira Jäntti, luokat 7-9 (ti-to)
040 489 4437


Vahtimestarit: 043 826 9320

Keimolanmäen opetuspiste

Ajolenkki 8, 01700 Vantaa

PL 2524, 01030 Vantaan kaupunki

Opettajat: 040 484 0429

facebook