Sivistysvantaa

Nuoriso- ja aikuiskoulutuksen virastohenkilöstön yhteystiedot

Viljamaa Marja, nuoriso- ja aikuiskoulutuksen johtaja
marja.viljamaa@vantaa.fi, 050 312 1694

Javarus Marja, palvelusihteeri
marja.javarus@vantaa.fi, 050 302 4303

  • nuoriso- ja aikuiskoulutuksen johtajan sihteeri
  • Opintopolku-järjestelmän tunnukset
  • tilastointi

Kukkonen Hanna, kehittämispäällikkö
hanna.kukkonen@vantaa.fi, 050 302 4916

  • opetussuunnitelmat
  • strategiatyö ja raportointi
  • arviointi- ja laatutyö
  • opiskelijahuollon koordinointi

Ahtee Eeva, opetustoimen suunnittelija
eeva.ahtee@vantaa.fi, 043 826 8904

  • lukiokoulutus
  • peruskoulusta toiselle asteelle siirtyminen
  • yhteishaku
  • tieto- ja viestintätekniikan opetuskäytön kehittäminen
  • osallisuus toisen asteen oppilaitoksissa

Heinonen Satu, opetustoimen suunnittelija
satu.heinonen@vantaa.fi,050 312 1707

  • ammatillinen koulutus
  • viestintä
  • intra ja internet
  • pääkaupunkiseudun ammatillisen koulutuksen yhteistyö
  • ennakointi
  • arviointiraportit

Siltanen Antti, projektikoordinaattori
antti.siltanen@vantaa.fi, 043 827 2783

  • Tunne työ - suunnittele ura- ESR-hanke

Lindfors Laura, projektisuunnittelija
laura.lindfors@vantaa.fi, 050 304 0073

  • LivingLab -hanke
  • Luovaa teknologiaa lukioihin - hanke
.vantaa-yleiset-sosiaalinenmedia-facebookshare iframe { float: right; }