Yhteystiedot

Lehtikuusen koulu


Huom! Opettajainhuoneiden ja keittiöiden puhelinnumerot ovat lankapuhelimia: älä jätä niihin teksti- tai ääniviestejä.

HAVU:
Hiirakkotie 18
01200 Vantaa

Puh. opettajainhuone (Havu):040 649 7055


KAARNA:
Hiirakkotie 9
01200 Vantaa

Puh. opettajainhuone (Kaarna):040 634 1056





REHTORIT
Henkilö Puhelin Sähköposti
Rehtori Elina Kuosmanen 040 513 5211 elina.kuosmanen@vantaa.fi
Virka-apulaisrehtori Ilkka Laasonen 050 312 4377 ilkka.laasonen@vantaa.fi
Ovo-apulaisrehtori Marju Kyllönen 040 528 9562 marju.kyllonen@eduvantaa.fi
Vararehtori (Kaarna) Jonna Temonen 040 551 6848 jonna.temonen@eduvantaa.fi



OPPILASHUOLTO JA OPPILAANOHJAUS
Henkilö/paikka Puhelin Sähköposti
Kouluuraattori Tomi Holmström 040 749 2563 tomi.holstrom@vantaa.fi
Koulupsykologi Topi Ruokolainen 040 758 6278 topi.ruokolainen@vantaa.fi
Opinto-ohjaaja Kimmo Pekkanen 050 302 1862 kimmo.pekkanen@eduvantaa.fi
Opinto-ohjaaja Jarkko Korpela jarkko.korpela@vantaa.fi
Terveydenhoitaja Jasmin Lahtinen 050 312 1600 jasmin.lahtinen@vantaa.fi
Terveydenhoitaja Anu Ratinen 050 312 1602 anu.ratinen@vantaa.fi
Hammashoitola (Ajanvaraus) (09) 839 35300



MUU HENKILÖKUNTA
Keittiöiden numerot eivät ole kännyköitä.
Henkilö/paikka Puhelin Sähköposti
Koulusihteeri Leena Uski (Havu) 050 303 1893 leena.uski@vantaa.fi
Koulusihteeri Tuija Laitinen (Kaarna) 050 302 1841 tuija.k.laitinen@vantaa.fi
Kouluisäntä Kari Turunen 050 318 1471
Iltavahtimestari Vjatcheslav Nikkari 050 318 1529
Keittiö (Havu) 040 126 7939
Keittiö (Kaarna) 050 303 5292



OPETTAJAT

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi (jos ei toisin ilmoitettu).

Henkilö: sukunimi, etunimi Opetettavat aineet / Luokanvalvojuus (lv)
Ahveninen, Antti fysiikka, matematiikka, lv: 9D
Ahveninen, Leena resurssiopettaja, Kaarna: 7F, 9F, 9X
Aronurmi, Minna englanti
Alppi, Markus luokanopettaja 3A
Berg, Antti kuvataide, lv: 9D
Chambers, Sirkku luokanopettaja 4D
Erikson, Kirsi luokanopettaja, 2C
Eskelinen, Anne laaja-alainen erityisopettaja Havu ja Kaarna
Feodoroff, Annika luokanopettaja 3B
Grönholm, Mirka uskonto, historia, yhteiskuntaoppi
Hagelin, Jaana luokanopettaja 1-2H
Harakka, Taru luokanopettaja 3C
Hautajärvi, Nardin luokanopettaja 1C
Havia, Jussi matematiikka, tietotekniikka, lv: 8E
Henttinen, Heidi resurssiopettaja, ryhmäytys, Havu
Hietaniemi, Annika luokanopettaja 5D
Hofmeister, Mikko luokanopettaja 1E
Hokkanen, Kristiina S2, ranska
Hynynen, Suvi-Kukka S2, Havu
Ijas, Marja ruotsi
Jokinen, Jenni-Pauliina luokanopettaja 1F
Junna, Lilja suomi toisena kielenä, Havu
Kabata, Laura resurssiopettaja, Havu, 2A
Kanerva, Ulla erityisopettaja
Karkamo, Arno liikunta, lv: 7A
Karppi, Janina luokanopettaja 6C
Kataja, Miia biologia, maantieto, lv: 9A
Katajamäki, Heidi äidinkieli, S2, lv: 6B
Kerola, Piia luokanopettaja 2D
Kesti, Tiia äidinkieli, S2
Kilpinen, Raija laaja-alainen erityisopettaja, Havu
Kinnunen-Nurisalo, Emmi luokanopettaja 5C
Koljonen, Riina laaja-alainen erityisopettaja, Kaarna
Korkeakangas, Anna resurssiopettaja
Kuhmonen, Aino erityisluokanopettaja, ort. uskonto, lv: 9F
Kuivasmäki, Liisa englanti, ranska, espanja, lv: 7B
Kyllönen, Marju S2, espanja
Kylänen, Anu tekninen työ, lv: 8B
Kytölä, Aino luokanopettaja 2E
Kyykoski, Anna-Kaisa erityisopettaja, elämänkatsomustieto, lv: 8F-9G
Känsäkoski, Sari erityisluokanopettaja 5-6F
Lahti-Olsen, Veera luokanopettaja 4E
Laitinen, Minna-Liisa laaja-alainen erityisopettaja, Kaarna
Latvasto, Riitta laaja-alainen erityisopettaja, Kaarna
Liimatainen, Aini historia, yhteiskuntaoppi, lv: 7D
Lintamo, Jaana luokanopettaja 4A
Lyytikäinen, Anto erityisopettaja
Mentunen, Heli fysiikka, kemia, matematiikka, lv: 9C
Mikkola, Marika erityisluokanopettaja, elämänkatsomustieto, lv: 7F
Mustakallio, Inga resurssiopettaja
Mustonen, Hanna luokanopettaja 5A
Nikkilä, Jarkko biologia, maantieto, musiikki
Nikkilä, Suvi luokanopettaja 4C
Nilsen, Mari TEPPO-opettaja
Nummelin, Katri luokanopettaja 5E
Nurhonen, Tiina luokanopettaja 2-3F
Nuutinen, Anna matematiikka
Nygård, Eija resurssiopettaja
Orkamaa-Blomgberg, Pauliina kotitalous
Pikkupeura, Taina luokanopettaja 4F
Puhakainen, Timo musiikki
Rapatti, Katriina äidinkieli, suomi toisena kielenä, lv: 9B
Reuter, Joonatan luokanopettaja 5B
Salo, Eva englanti, ruotsi, lv: 8C
Salo-Korkalainen, Maarit fysiikka, kemia, matematiikka, lv: 8D
Sintonen, Niina luokanopettaja 2B
Stjernvall-Setälä, Pamela kotitalous, lv: 7C
Surakka, Kati englanti, lv: 9E
Tarhala, Veera erityisluokanopettaja, elämänkatsomustieto, lv: 2-3G
Temonen, Jonna liikunta, terveystieto, lv: 7E
Tiilikka, Sirpa luokanopettaja 1A
Tiisala, Petra luokanopettaja 3D
Tolonen, Jonna äidinkieli, S2
Vapaatalo, Matti ruotsi, saksa, lv: 8G
Vehviläinen-Turunen, Kirsi-Marja äidinkieli, suomi toisena kielenä, lv: 8A
Venäläinen, Sanna liikunta, terveystieto
Virtapuro, Arja luokanopettaja, historia, lv: 6A
Vuorilampi, Marja suomi toisena kielenä, Havu
Väänänen, Reetta kemia, tekstiilityö, lv: 6D
Yrjänäinen, Pentti luokanopettaja 4B

Lehtikuusen koulu - Havu

Opettajainhuone 040 649 7055

Hiirakkotie 18

01200 Vantaa

Postitusosoite/Postiosoite:: Lehtikuusen koulu, Havu
PL 8502
01030 VANTAAN KAUPUNKI











Lehtikuusen koulu - Kaarna

Opettajainhuone 040 634 1056

Hiirakkotie 9

01200 Vantaa

Postitusosoite/Postiosoite::
Lehtikuusen koulu, Kaarna
PL 8503
01030 VANTAAN KAUPUNKI







facebook instagram