Yhteystiedot

‍Kalo Ilkka, perusopetuksen johtaja

ilkka.kalo@vantaa.fi, 040 707 1115

Kaskentaus Pepita, opetuspäällikkö

pepita.kaskentaus@vantaa.fi, 040 720 2962

Hakkari Pia, opetustoimen suunnittelija

pia.hakkari@vantaa.fi, 040 562 6962

  • Oppimisen kolmiportainen tuki
  • Aluekoordinaattoreiden tiimi
  • Kieli- ja kulttuuriryhmien opetus
  • Kansainväliset asiat

Kela-Piironen Virva, opetustoimen asiantuntija

virva.kela-piironen@vantaa.fi, 040 724 5399

  • Perusopetuksen aamu- ja iltapäivätoiminta
  • Koulun kerhotoiminta
  • Osallisuusasiat
  • Järjestö- ja sidosryhmäyhteistyö

Koivulainen Lotte, opetustoimen asiantuntija

lotte.koivulainen@vantaa.fi, 040 576 9241

  • Opetussuunnitelma ja oppimisen arviointi
  • Tutortoiminta
  • Kieltenopetus

Lindström Tuija, opetustoimen asiantuntija

tuija.lindstrom@vantaa.fi,

  • Perusopetuksen johtoryhmän asiantuntijasihteeri
  • Viestintä (sivistysvantaa, Avain, vantaa.fi)
  • Esitteet ja materiaalit

Rönnqvist Timo,

timo.ronnqvist@vantaa.fi, 040 593 5429

  • Rahoituslaskelma, kota-asiat ja muut rahoitukseen liittyvät asiat
  • Järjestelmätieto, tiedonkeruu
  • Auditointimateriaali
  • Pienryhmäiset uskonnot
Salmi Minna, opetustoimen suunnittelija

minna.salmi@vantaa.fi, 040 557 4935

  • Koulunkäyntiavustajat, avustajapalvelut
  • Kehitysvammaisten lasten päivä- ja lomatoiminta
  • Tieto- ja viestintätekniikka perusopetuksessa (pedagogiset tvt-ratkaisut, robotiikka, ohjelmointi ja tekoäly)
  • Koulukuljetuksen asiantuntijatehtävät
  • Huostaanotettujen lasten asiat

Viitaila Kirsi, opetustoimen asiantuntija

kirsi.viitaila@vantaa.fi, 050 3042548

  • Oppilaanohjauksen koordinointi ja kehittäminen
  • Opintopolku- ja Koski-pääkäyttäjä
  • Ympäristöasiat

Sihteerit

Havukoski Kirsi, toimistosihteeri

kirsi.havukoski@vantaa.fi, 043 826 9506

  • Opetuspäällikön sihteeri
  • Tutkimuslupien valmistelu
  • Oman äidinkielen opetukseen ilmoittautuminen

Järvenpää Pia, oppilashallintosihteeri

pia.järvenpää@vantaa.fi, 043 826 7722

  • Aluepäälliköiden sihteeri
  • Aluepäälliköiden päätösten valmistelu
  • Koulusihteereiden virastoyhteyshenkilö

Oinonen Raija, hallintosihteeri

raija.oinonen@vantaa.fi, 043 826 7723

  • Perusopetuksen aamu- ja iltapäivätoiminta
  • Maksusitoumukset

Savolainen Jasmin, toimistoapulainen

jasmin.savolainen@vantaa.fi, 043 824 9336

Päätösprosessien tuki

  • Perusopetuksen aamu- ja iltapäivätoiminta
  • Kahvitukset ja tarjoilut
  • Arkistot

Virkkala Tarja, palvelusihteeri

tarja.virkkala@vantaa.fi, 050 312 1674

  • Perusopetuksen johtajan sihteeri
  • Rehtorikokoukset yms tapahtumajärjestelyt

Vantaan sivistystoimi

Vaihde: 09 83911

Asematie 6 A, 3.krs

Vantaa

PL 1500, 01030 Vantaan kaupunki









facebook twitter youtube